Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aprit 31 gads kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas

lv100.lv

Šodien Latvijā un citviet pasaulē tiek svinēta Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 31.gadadiena.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1990.gada 4.maijā 138 no 201 Augstākās padomes deputāta pieņēma deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”. Augstākā padome noteica valsts varas “de facto” atjaunošanai pārejas periodu, kas beidzās ar Latvijas Republikas 5.Saeimas sasaukšanu.

1990.gada 4.maijā visu dienu pie parlamenta ēkas stāvēja cilvēku tūkstoši, kas sekoja līdzi balsojumam. Deputāti, kuri pēc balsojuma par Latvijas neatkarības atjaunošanu devās uz mītiņu Daugavmalā, tika sveikti ar ziediem un skaļām gavilēm. Komunisti un interfrontieši, kas atteicās piedalīties balsošanā, parlamenta namu atstāja pa sētas durvīm.

1990.gada 4.maijā Augstākās padomes priekšsēdētājs Anatolijs Gorbunovs nosūtīja vēstījumu PSRS prezidentam Mihailam Gorbačovam, kurā teikts, ka Latvijas Republika sāk pārejas periodu. Šāds vēstījums tika nosūtīts arī pasaules valstu valdībām un PSRS tautām un demokrātiskajām kustībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien plkst.12 Saeima sanāks uz Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīto svinīgo sēdi, kurā uzrunu teiks Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA). Kā aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā, ņemot vērā Covid-19 izraisītās pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus un piesardzības pasākumus, svinīgā Saeimas sēde norisināsies videokonferences formātā, deputātiem uzturoties vairākās atsevišķās parlamenta telpās.

Šodien Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar VSIA “Latvijas koncerti” rīko svētku koncertus Latvijas novados – Alojā, Aucē, Ludzā, Lonē un Rojā. Koncertus tiešsaistē ikviens Latvijas iedzīvotājs varēs noskatīties no šodienas līdz mēneša beigām attiecīgās pašvaldības mājaslapā un sociālā medija “Facebook” lapā, kā arī “Latvijas koncertu” tīmekļvietnē “latvijaskoncerti.lv”.

Savukārt “Latvijas Radio 3” – “Klasika” ēterā šodien plkst.19.10 izskanēs orķestra “Rīga” koncerts “Mūsu Latvija”, kas veltīts valsts neatkarības atjaunošanas gadadienai. Koncerts “Mūsu Latvija” iecerēts kā svētki Latvijai un svētki klausītājiem, programmā cildinot dažādu paaudžu latviešu komponistus un viņu radīto mūziku, kā arī kavējoties atmiņās par 4.maija notikumiem 1990.gadā. Par savu Latviju vēstīs gan orķestra mūziķi, gan īpaši viesi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.