Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Apmeklējumiem slēgti: Kornetu skatu tornis, Vizlas un Tilderu dabas takas

Ņemot vērā valdības noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) nolēmusi slēgt vairākas dabas takas un skatu torņus, kuros nav iespējams nodrošināt vienvirziena kustību un divu metru distanci starp apmeklētājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Līga Ozoliņa

Vidzemē uz laiku slēgti vairāki skatu torņi, tostarp Kornetu skatu tornis. Savukārt Apes novadā slēgtas divas dabas takas – Vizlas dabas taka un Tilderu taka.

Visos pārējos Dabas aizsardzības pārvaldes dabas objektos un takās nepieciešams lietot mutes un deguna aizsegu, ja teritorijā atrodas liels skaits cilvēku. Apmeklētāju skaits dabas objektos pandēmijas laikā ir pieaudzis, kā rezultātā populārākie dabas tūrisma objekti ir ļoti noslogoti. Lai maksimāli mazinātu vīrusa izplatību un izslēgtu drūzmēšanās risku, kas var novest pie vairāku dabas taku slēgšanas, DAP aicina izvēlēties mazāk populārus maršrutus, kā arī visās dabas tūrisma takās, skatu torņos un platformās ievērot divu metru distanci.

DAP mobilā lietotne “Dabas tūrisms” sniedz iespēju ērti plānot atpūtu dabā un izvēlēties piemērotus maršrutus. Tajā ir vairāk nekā 400 dažādu dabas tūrisma galamērķu – gan dabas takas, gan skatu vietas, torņi, visā Latvijas teritorijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.