Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Apes Svētā Mateja evaņģēliski luteriskajā draudzē realizēts projekts

Foto: Zita Prazņicāne

Apē Pasta iela ir sena galvenā pilsētas iela. To senāk sauca par Garo ceļu un tas bija vecais pasta ceļš, kas virzījās no Krievijas caur Veclaiceni, Peļļu gravām, Opes miestam uz Igauniju. Mēs lepojamies ar akmens bruģi, kas ir būvēts 1936.gadā, mēs priecājamies par katru sakopto māju, kas atrodas uz šīs ielas un par to simtgadīgajiem stāstiem. “Alūksniešiem.lv” vēsta draudzes sekretāre un projektu vadītāja Zita Prazņicāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Apes Svētā Mateja evaņģēliski luteriskā draudze, ir veikusi savus ierakstus Apes vēsturē, vispirms uzbūvējot baznīcu un izveidojot Balto dārzu, kurā var ienākt katrs un atveldzēties no dienas steigas. Tad uzņemoties rūpes par blakus baznīcai esošo ēku, kas kādreiz piederējusi igaunim Kārlim Tuvikenem un 1928-1955 bijusi slavena ar paša saimnieka ceptajām smalkmaizītēm.

Un nu ar ELFLA Latvijas Lauku attīstības 2014.-2020.gadam LEADER programmas un Biedrības “Alūksnes lauku partnerība” finansiālu atbalstu, esam sakārtojuši arī teritoriju starp baznīcu un ēku Pasta ielā 9. Saglabājot ainavisko Pasta ielas koptēlu, ir izveidots bruģēts segums stāvlaukumam, takām, radīta pievilcīga pilsētas ainava, nodrošināta ceļu satiksmes, glābšanas dienesta prasībām atbilstoša un droša vide uz vienvirziena ielas.

Pie sasniegtā mēs negribētu apstāties, jo šis realizētais projekts ilgtermiņā turpina Apes novada pašvaldības un ES fondu atbalstītās aktivitātes pilsētvides sakārtošanas darbus, tai skaitā Apes pilsētas vēsturiskā centra un Pasta ielas sakārtošanu un vēsturiskās apbūves saglabāšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bruģēšanas un labiekārtošanas darbu veica SIA Miso KK.

Kopējā Apes Svētā Mateja evaņģēliski luteriskās draudzes projekta “Laikmetu, cilvēku un vides satikšanās krustojumā uz Pasta ielas” tai piederošajā teritorijā Apē, Pasta ielā 9 un Pasta ielā 11”, summa EUR 23455,67, no tām publiskais finansējums EUR 21110,10.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.