Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Apes novada sākumskolēniem – pārtikas pakas

Sākot no 25. janvāra, arī 1. – 4. klašu skolēniem mācības notiek attālināti, tādēļ janvāra Apes novada domes sēdē tika lemts par atbalstu ēdināšanas izdevumu segšanai šiem bērniem paku veidā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apes novada vispārizglītojošajās skolās mācās 112 1. – 4. klašu izglītojamie, kuru deklarētā dzīvesvieta ir gan Apes, gan citos novados (Alūksnē, Līvānos, Rīgā, Saldū, Smiltenē, Valkā). “Deklarētā adrese bieži atšķiras no faktiskās dzīvesvietas, tāpēc Apes novada dome lēma ar pārtikas pakām nodrošināt visus neatkarīgi no deklarētās adreses, arī tos novadā deklarētos 24 bērnus, kuri izglītību iegūst citu novadu izglītības iestādēs, ja šīs pašvaldības vienosies ar Apes novada domi par šādu nepieciešamību. Šobrīd zinām, ka Alūksnes novada pašvaldība pārtikas pakas piešķir arī mūsu novada bērniem, kuri mācās Alūksnes novada izglītības iestādēs (septiņi bērni), bet Smiltenes novada kolēģi izteica vēlmi šo pienākumu uzticēt mums, pēc tam kompensējot izdevumus,” stāsta Apes novada pašvaldības izglītības darba speciāliste Gunta Luļe.

Apes novada dome aicina izglītojamo vecākus sazināties ar izglītības iestādi, kurā bērns iegūst izglītību, lai vienotos par pārtikas paku izsniegšanu pēc iespējas tuvāk izglītojamā dzīvesvietai atbilstoši iespējām (reizi nedēļā vai reizi divās nedēļās), ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Pārējo klašu izglītojamo atbalstam pašvaldība turpina pavasarī izstrādāto sistēmu: izglītojamajiem ir iespēja savā skolā saņemt siltas pusdienas līdzņemšanai, samaksājot par to simbolisku cenu – 60 centus. Pašvaldība sedz atlikušo porcijas vērtību atbilstoši tāmei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā 2020.gadā pašvaldības atbalsts bērnu ēdināšanai bija 82 tūkstoši eiro.

Foto: pexels.com/ attēlam ilustratīva nozīme

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.