Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Apes novada Bāriņtiesai saspringts gads

scheidingsbemiddelingamersfoort.nl

Apes novada dome februāra sēdē izvērtēja Bāriņtiesas darbu aizvadītajā gadā. 2020. gadā Pērn ierosinātas astoņas lietas un pieņemti 17 lēmumi, veiktas 43 dzīves apstākļu pārbaudes, kā arī tās darbinieki piedalījušies piecās tiesas sēdēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bāriņtiesa saņēmusi 90 iesniegumus un sūdzības, izsūtītas 235 atbildes vēstules. Salīdzinot ar gadu iepriekš, samazinājies izsniedzamo apliecinājumu skaits, kas varētu būt saistīts ar “Covid-19” ierobežojumiem. Lielākoties Bāriņtiesā vēršas domstarpību gadījumā par uzturlīdzekļiem, saskarsmes tiesībām, vardarbību ģimenē. Bāriņtiesa ir ziņojusi Sociālajam dienestam par sešām ģimenēm, kurās kopumā aug 18 bērni, kuri diemžēl nesaņem pietiekošu aprūpi. Nevienā no šiem gadījumiem gan nav ierosināta lieta par aizgādības tiesību atņemšanu.

“Decembrī Bāriņtiesa piešķīra vienai ģimenei Apes pagastā audžuģimenes statusu, un nu varam teikt, ka mums pašiem ir sava audžuģimene. Šobrīd gan audžuģimenē neviens bērns nav ievietots, bet pēc Gaujienas aprūpes centra likvidācijas ģimene aizbildnībā uzņēma vienu mūsu novada bērnu. Viens Apes novada bērns uzņemts audžuģimenē Tērvetes novadā un iespējama bērna adopcija. Novadā ir vēl viena audžuģimene, kas no cita novada pārcēlās uz dzīvi Gaujienas pagastā, un audžuģimenes statusu piešķīra iepriekšējās dzīvesvietas Bāriņtiesa,” skaidroja Apes novada Bāriņtiesas priekšsēdētāja Dace Silauniece.

Gada nogalē Apes novada Bāriņtiesa uzsāka izvērtēt potenciālā aizbildņa piemērotību bērnam, kas dzīvo ārzemēs. Tas esot bijis ļoti darbietilpīgs process, ar ko Bāriņtiesa saskārusies pirmo reizi. “Bāriņtiesai bija rūpīgi jāizvērtē aizbildnis, teju no dzimšanas līdz pat šim brīdim, kas prasīja lielu darbu. Aizbildņa piemērotību ārzemju aizbildnībai pabeidzām šogad janvāra sākumā,” teica priekšsēdētāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kopumā 2020. gads Bāriņtiesā bija saspringts gan ar to, ka savas korekcijas darbā ieviesa ārkārtas situācija valstī ar “Covid -19”, gan arī ar to, ka bāriņtiesai vairākkārt bija jāsniedz savi priekšlikumi, ieteikumi, viedokļi, vērtējumi un skatījumi, Bāriņtiesu likuma grozījuma projektam un turpmākajam darbam. Bāriņtiesas darba funkciju veikšanu tas neietekmēja un visi jautājumi kompetences ietvaros tika izpildīti, ievērojot bērna intereses un tiesības. Bāriņtiesā darbinieki strādā apzinīgi un atbildīgi,” sacīja D. Silauniece.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.