Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Apē pieminēs deportāciju

Pirmdien Apē atzīmēs 14. jūnija deportācijas 80. gadadienu un godinās ikviena izvestā Apes novada iedzīvotāja piemiņu, publiski lasot 1941. gadā izsūtīto vārdus un uzvārdus. Piemiņas pasākums notiks Apē pie dzelzceļa tiltiņa pār Jašupīti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre stāsta, ka atceres brīdis “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” sāksies jau pulksten 10.45 ar muzikālu priekšnesumu un Apes novada domes vadības uzrunu, savukārt pulksten 11.00 visā Latvijā vienlaikus, tostarp Apē, lasīs deportēto vārdus un uzvārdus. Translēs arī Valsts prezidenta Egila Levita uzrunu. “Kopumā pieminēsim 44 Apes novada cilvēkus – 15 apeniešus, sešus gaujieniešus, deviņus trapeniešus, arī 10 Jaunlaicenes, divus Jaunrozes un divus Zvārtavas pagasta iedzīvotājus, kuru mājas tobrīd atradās mūsu apriņķī,” stāsta I. Sāre.

Pasākumā piedalīsies 14. jūnija deportāciju piedzīvojusī apenietiete Ausma Palkavniece (dzimusi Dreimane), kurai šobrīd ir 91 gads. “Viņa ir vairs vienīgā Apes novada iedzīvotāja, kura pati to piedzīvojusi – 14. jūnijā izsūtīja visu viņas ģimeni. Lai arī citu izsūtīto vairs nav starp mums, ģimenēm šī diena ir skumja, un pasākumā piedalīsies šo cilvēku ģimenes,” stāsta I. Sāre.

Deportēto vārdu lasījumi tiks straumēti reāllaikā platformās LSM.lv un LNB.lv, kur būs pieejama “Karšu izdevniecības Jāņa sēta” izstrādāta digitāla Latvijas karte ar apkopotām saitēm uz tiešraidēm no pasākumiem pašvaldībās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.