Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Apē jaunas tirdzniecības vietas

Apē, laukumā pretim veikalam “Unibode”, izvietotas tirdzniecības vietas, kur vietējiem mājražotājiem un amatniekiem pārdot savu produkciju. Apeniešiem tā bijusi sen lolota iecere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tirdzniecības vietas ir divu veidu – divi lielāki pārvietojamie tirdzniecības namiņi, ko iespējams arī aizslēgt, un piecas mazākas pārvietojamās tirdzniecības būdiņas. “Jau ilgāku laiku mums bija vēlme un doma izveidot vienota stila, mobilas tirdzniecības vietas, jo tas ne tikai atvieglotu tirgošanās iespējas vietējiem, mazajiem tirgotājiem, bet arī veidotu vienotu kopējo tirgošanās platformu. Par šo jautājumu daudz diskutējam, taču kavējošais faktors bijis finansējums,” stāsta Apes novada domes projektu vadītāja Daiga Bojāre. Tirdzniecības vietas izveidotas Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “No hobija uz biznesu – uzņēmējdarbības attīstība Latvijas – Krievijas pierobežas teritorijā” ietvaros. Tās izgatavoja SIA “Sertikon”. Kopējās izmaksas ir 7901 eiro.

Jautāta par tirdzniecības vietas izvēli, D. Bojāre norāda, ka tā izvēlēta rūpīgi, domājot par šīs vietas attīstību nākotnē. “Mobilās tirdzniecības vietas aizņem diezgan lielu teritoriju. Lai nešķeltu un nesadalītu tirdzniecības vietas, bet veidotu vienotu platformu, kur cilvēki turpmāk varētu doties gan tirgoties, gan iepirkties, šī bija vienīgā teritorija, kur iespējams tās izvietot vienoti. Līdz ar veikala “Unibode” rekonstrukciju un paplašināšanos, kā arī nākotnes plāniem, līdzšinējais laukums, kur norisinājās tirgošanās aktivitātes, vairs nav pie­ejams. Tāpat arī pilsētiņas centrā tik liela apjoma vieta nav pieejama,” norāda viņa.

Valsī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ šobrīd vietējie ražotāji ir nogaidoši un tirgoties nesteidzas. “Ļoti ceram, ka, beidzoties ierobežojumiem, pieprasījums būs. Mums jau ir daži pastāvīgi tirgotāji, kuri tirgojas pilsētā, līdz ar to domājam perspektīvā ierādīt viņiem šīs tirgošanās vietas,” saka D. Bojāre.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.