Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Apdrošinās darbiniekus risku gadījumiem

Foto: Pexel

Alūksnes novada pašvaldība ir noteikusi amatus, kuru pienākumu izpilde saistīta ar dzīvības vai veselības apdraudējuma risku, tādēļ šiem darbiniekiem noteikta nelaimes gadījumu apdrošināšana no attiecīgās iestādes budžeta līdzekļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikts, ka vienas amatpersonas (darbinieka) apdrošināšanas prēmija jeb maksa gadā ir līdz 25 eiro. Normatīvajos aktos paredzētie pabalsti, iestājoties nelaimes gadījumam vai veselības apdraudējumam, tiek izmaksāti kā apdrošināšanas atlīdzība. Par lēmuma izpildi atbildīgs attiecīgās iestādes vadītājs.

Janīna Čugunova: “Negadījumi var notikt dažādās situācijās, piemēram, var apdedzināties, apsekojot latvāņus.”

Nosaka likums

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Amati noteikti piecās pašvaldības iestādēs un vienā pašvaldības komisijā. Sociālo lietu pārvaldē šādu amatu ir visvairāk, kopā 12: vadītājs un viņa vietnieks, struktūrvienības vadītājs, nodaļas vadītājs, sociālais darbinieks, tostarp darbam ar ģimeni un bērniem; personām ar funkcionāliem traucējumiem; sociālajam aprūpētājam, sociālajam rehabilitētājam, aprūpētājam, medicīnas māsai un automobiļa vadītājam.

Alūksnes novada bāriņtiesā – priekšsēdētājam un viņa vietniekam, palīgam un loceklim. Alūksnes novada pašvaldības policijā – gan priekšniekam, gan inspektoriem. Aģentūrā “Alja” – direktoram, inspektoriem un domes pilnvarotajām personām. Būvvaldē – vadītājam – arhitektam un būvinspektoram. Administratīvajā komisijā – priekšsēdētājam, viņa vietniekam un locekļiem.

Skatot šo jautājumu domes finanšu komitejā, pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova skaidroja – to nosaka Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likums, kas paredz, ka pašvaldībai obligāti jāapdrošina darbinieku veselība vai amatpersonas pret nelaimes gadījumiem, ja tās, veicot amata pienākumus, ir pakļautas reālam dzīvības vai veselības apdraudējumam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mazas sociālās garantijas

“Izvērtējot riskus, katram darbiniekam, kuri pakļauti šādam riskam, piemēram, teritorijas kopšanas darbos nodarbinātajiem, jau tiek apmaksāta ērču encefalīta pote. Tiek nodrošināti arī ar speciālu apģērbu un apaviem darbiem. Jaunais lēmums paredz apdrošināt darbiniekus, kuri pieņem dažādus lēmumus,” skaidro J. Čugunova.

Viņa uzskata, ka Alūksnes novada pašvaldībā darbiniekiem ir ļoti mazas sociālās garantijas. “Būšu pateicīga, ja nākamā gada budžetā deputāti nolems apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem apmaksāt visiem darbiniekiem. Negadījumi var notikt dažādās situācijās, piemēram, var apdedzināties, apsekojot latvāņus. Pašvaldībā ir 1100 darbinieki, kam vajadzētu 15 000 eiro gadā, līdz šim tas nav izdevies. Iepriekš bāriņtiesai un Sociālo lietu pārvaldei bija ļauts apdrošināt savus darbiniekus,” saka J. Čugunova.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (2)

  1. Bāriņtiesas priekšsēdētāja, administratīvā komisija? Ar latvāņiem tiešām var apdedzināties. Vai tiešām pašvaldības darbinieki ir tik nabadzīgi? Tiešām kauns

  2. Interesanti, vai pašiem smiekli nenāk par to kas te ir sarakstīts un sadzejots? Bīstami darba apstākļi administratīvās komisijas locekļiem? Kā ir definējams reāls dzīvības apdraudējums šādā gadījumā?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.