Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnietis Romāns Čurikovs no Vinnicas Ukrainā: tagad notiek reāls karš, kurā var neizdzīvot

Ukrainu joprojām plosa karš, notikumi mainās strauji, un arī portāls “Alūksniešiem.lv”/”Alūksnes un Malienas Ziņas” seko līdzi notiekošajam. Otrdienas laikrakstā stāstījām par alūksnieti Romānu Čurikovu, kurš kopš decembra kopā ar sievu Aleksandru dzīvo Ukrainā, Vinnicā. Romāns ir krievu tautības, viņa sieva ir ukrainiete, abi pērn apprecējušies un plāno kopīgo dzīvi. Pašlaik gan novadnieks lēš, ka ģimenes dzīve, ņemot vērā pēdējā laika notikumus, nez vai būs Ukrainā. Taču pašlaik viņi vēl ir tur.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl piektdien R. Čurikovs dalījās savos plānos, proti, ka līdzīgi kā citi bēgļi plāno doties caur Moldovu uz Rumāniju, taču nolēma neļauties panikai, nogaidīt, jo bija pārāk liela bēgļu plūsma.

Situācija kļuvusi daudz sliktāka

Kopš piektdienas no Romāna nesaņēmām ziņas, taču otrdien viņš ar redakciju sazinājās, pastāstot, ka ģimenei viss kārtībā, un viņš joprojām ir Vinnicā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vinnicā nekas daudz nav mainījies, izņemot to, ka ielās izlikti posteņi. Kara tuvums joprojām dzirdams un redzams, bet situācija kļuvusi daudz sliktāka. Harkivā notiek avio bombardēšana tieši pilsētā. Ja iepriekš iebrucēji tēmēja pārsvarā uz militārajiem objektiem, un civiliedzīvotāji cieta tikai retumis, ko varētu tulkot kā kļūdu, taču tagad ir pilnīgi skaidrs, ka netiek šķirots, kur tēmēt, un cieš arī civiliedzīvotāji,” stāsta Romāns.

Taču Ukrainas armija veiksmīgi cīnās. “Ukraiņi masveidā stājas valsts zemessardzē, lai aizstāvētu savu zemi, tauta ir ļoti vienota. Vienīgais, ar ko Krievijas armija gūst pārsvaru, ir avio bombardēšana, jo tā tagad tiek raidīta arī uz mierīgajiem iedzīvotājiem,” stāsta R. Čurikovs.

Cer uz Eiropas Savienību

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakar Romāns ziņās noklausījies, ka Eiropas valstis atbalsta Eiropas Savienības kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai, un cer, ka tas patiešām notiks. “Tas ļoti atvieglos dzīvi Ukrainas iedzīvotājiem, arī man. Šaubos, ka tas notiks tūlīt un tagad, bet tas palīdzētu Ukrainai saglabāt demokrātiju, ja Zelenska valdība tomēr kristu,” viņš spriež.

Jautāts par Romāna plāniem attiecībā uz Ukrainas pamešanu, viņš stāsta, ka plānojis ceļā doties 28. februārī bet uztraucies, vai tas būs iespējams. “Uz robežām ir nenormālas, vairāku kilometru garas rindas, tūkstošiem cilvēku dodas prom un robežas ir pārpildītas. Ja Vinnicā pasliktināsies situācija, mēs dosimies uz Ivanofrankivsku, kas ir uz rietumiem – tur ir mierīgāk. Tur arī būs tuvāk Polijas robeža,” stāsta alūksnietis.

Pateicas Latvijas iedzīvotājiem

Romāns pateicas Latvijas cilvēkiem, novadniekiem par atbalstu, uzteicot par akcijām, kas notiek un materiālo atbalstu. Taču viņa teiktajā iezogas arī nolemtības nots. “Katram ir jāapzinās, ka tagad te notiek reāls karš, kurā var neizdzīvot. Ar katru dienu es to saprotu arvien skaidrāk,” saka Romāns Čurikovs. Vēlēsim viņam drošu ceļu uz mājām.

Lasi arī

Alūksnietis Romāns Čurikovs no Vinnicas (Ukraina): “Mēs neticējām, ka sāksies karš”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.