Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnietis Romāns Čurikovs no Vinnicas (Ukraina): “Mēs neticējām, ka sāksies karš”

Romāns un viņa sieva Aleksandra pašlaik atrodas Ukrainā, Vinnicā, taču Romāns apsver doties uz Latviju, tiklīdz varēs. Attēlā – Ukrainas karte, kurā norādītas Krievijas armijas īstenotās bombardēšanas vietas.
Avots: https://twitter.com/nexta_tv
Foto: no Romāna Čurikova personīgā albuma
Kolāža: Didzis Bauers

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Krievijas uzbrukums Ukrainā satraucis visu sabiedrību pasaulē, un arī Latvijas iedzīvotāji seko līdzi notiekošajam Ukrainā, īpaši pārdzīvojot par tuvajiem cilvēkiem, radiniekiem, draugiem, kuri pašlaik atrodas kara zonā vai tās tuvumā. Ukrainā, Vinnicā, apmēram 200 kilometrus no Kijevas dzīvo alūksnietis Romāns Čurikovs.

Romāns ir no Alūksnes novada Pededzes pagasta, viņa senčos meklējamas arī ukraiņu asinis – vectēvs pēc tautības bijis ukrainis. Ceļojumos Romānu dzīves līkloči aizveduši arī uz Ukrainu, kur viņš iepazinies ar savu nākamo sievu ukrainieti Aleksandru. Tieši tādēļ Romāns pašlaik ir Ukrainā, Vinnicā, kur dzīvo arī Aleksandras tuvinieki. Tā nav kara degpunktā, bet tas nemazina uztraukumu. “Netālu ir ciems ar kaut kādām militārajām noliktavām, naktī dzirdējām, kā tās tiek saspridzinātas. Protams, redzam arī kara lidmašīnas, helikopterus. Sajūta ir neomulīga,” stāsta R. Čurikovs, atsūtot redakcijai arī video, kas uzņemts Vinnicā – ar fiksētām lidojošām raķetēm, kā arī video no Vinnicas apgabala pilsētas Kalinovkas, kur atrodas Ukrainas armijas noliktavas un Tulčinas, kur spridzināts kāds militārās novērošanas objekts.

“Mēs neticējām, ka patiešām sāksies karš, taču naktī uz 24. februāri tas tomēr sākās, un nu mēs apsveram, kā tālāk rīkoties. Pašlaik saglabāju vēsu prātu un nogaidu, kamēr pierimst bēgļu plūsma. Plāns ir doties uz Rumāniju un no tās – uz Latviju,” stāsta Romāns Čurikovs. Viņš paziņas Alūksnē mierina, ka ar viņu viss kārtībā, un sola mūs informēt par notikumu gaitu arī turpmāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk par notikumiem Ukrainā, Romāna Čurikova apsvērumiem un plāniem stāstīsim otrdienas laikrakstā. Būs arī alūksnieša Pāvela Čornija stāsts un līdzpārdzīvojums par to, kā klājas viņa tautiešiem Ukrainā.

Video:

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.