Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes slimnīcā pirmreizēji vakcinēti 95% Alūksnes un Apes novadu mediķi

Attēlam ilustratīva nozīme/ foto: no arhīva

160 Alūksnes novada mediķi gatavojas saņemt otro vakcīnu, lai būtu pasargāti no saslimšanas ar Covid-19 vīrusu un pilnvērtīgi turpinātu veikt savus darba pienākumus, informē sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Anda Podziņa un norāda, ka slimnīca otro vakcināciju plāno uzsāks ar 1. februāri, lai pilnībā noslēgtu mediķu vakcināciju – slimnīcas darbinieki, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, konsultējošie ārsti, Alūksnes “Kājinieku skola” medicīnas daļas mediķi, Alūksnes novada pansionātu mediķi, Alūksnes un Apes novadu ģimenes ārsti, stomatologi kā arī Alūksnes primārā veselības centra mediķi un darbinieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mūsu novada mediķi ir vieni no tiem, kas gandrīz 100% apmērā vēlas vakcinēties. Šobrīd vienīgie, kas nav saņēmuši savu pirmreizējo vakcīnu ir tie, kas atradās karantīnā un interese ir arī no tiem, kas strādā individuāli. Ikdienā sadarbojamies ar Veselības ministriju un Slimības profilakses un kontroles centru un sniedzam informāciju, veidojot atgriezenisko sadarbības saikni,” teic Alūksnes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Maruta Kauliņa.

No decembra visus līdz janvāra sākumam slimnīca strādāja ar lielu noslodzi, jo Vidzemes slimnīcā bija ierobežota neatliekamo pacientu uzņemšana neiroloģijas nodaļā. Uz Alūksnes slimnīcu NMPD nogādāja pacientus gan no Burtniekiem, gan Siguldas un cietiem attālākiem novadiem. Pašreiz Alūksnes slimnīcā līdz 1. februārim ir slēgta terapijas nodaļa, jo darbinieki ir saslimuši.

“Šobrīd arī Alūksnes un Apes novados ir diezgan augsts saslimušo skaits, jo inficējušies gan pansionātos dzīvojošie klienti, gan uzņēmumos, veicot darba pienākumus, arī bērnudārzs uz laiku tika slēgts. Visbīstamāk ir tad, ja slimība norit bez simptomiem, viņi jūtas labi, turpina veikt savus darba pienākumus, apmeklē sabiedriskas vietas, piemēram, veikalu katru dienu, nevis vienu reizi nedēļā. Tādēļ ļoti svarīgi ir pareizi lietot sejas maskas un ievērot distanci un regulāri jāmazgā rokas. Ja ir šaubas par veselību, tad līdz 7. februārim var nodot testu uz Covid -19 bez ģimenes ārsta norīkojuma un bez maksas. Kļūst arvien grūtāk izsekot slimības inficēšanās vietu, apdraudot arvien vairāk cilvēku. Ievērojiet visus drošības pasākumus, vakcinējieties, jo cīņā ar pandēmiju mediķi vieni ir bezspēcīgi un ir nepieciešama visas sabiedrības iesaistīšanās,” atklāj M. Kauliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienkārši ieteikumi, lai uzturētu sevi pie labas veselības: lietojiet pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu, guliet vismaz septiņas stundas, regulāri vēdiniet telpas, ierobežojiet kaitīgos ieradumus, regulāri izkustieties un neļaujieties pārmērīgam stresam. Rūpējieties arī par savu psihoemocionālo veselību – atrodiet nodarbes ārpus laika, kas pašiem patīk – grāmatas, filmas, apgūstiet jaunas prasmes, kas varētu noderēt gan profesionāli, gan ikdienas solī.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.