Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes pilsētas sākumskolas ikdienas ritmā pašlaik nekas nav mainījies

Mēs neslēpjam, ka ir šāda informācija. Arī esam jau dzirdējuši, ka pilsētā sākušās “raganu medības”, izplatās nepatiesas baumas. Mēs rīkojamies ļoti atbildīgi. Jā, viena no Alūksnes pilsētas sākumskolas skolotājām vakar (13. oktobrī – red.) vakarā uzzināja, ka viņa ir bijusi kontaktpersona cilvēkam, kuram ir “Covid-19” pozitīvs testa rezultāts. Šodien (14. oktobrī – red.) skolotāja nodeva analīzes un tiek gaidīti rezultāti, ko paredzams, ka uzzināsim rīt (15. oktobrī – red.). Rīkojamies atbildīgi – skolotāja pašlaik nenāk uz darbu un ir veikusi analīzes. Jāuzsver, ka šai skolotājai pašlaik nav nekādu “Covid-19” simptomu. Tas nenozīmē, ka pašlaik mūsu skolā ir kāds “Covid-19” gadījums,” situāciju komentē Alūksnes pilsētas sākumskolas direktore Uva Grencione – Lapseniete (attēlā).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa norāda, ka skolas kolektīvs rīkojas saskaņā ar epidemiologu norādījumiem, situācija jau otrdienas vakarā pārrunāta arī ar Alūksnes novada pašvaldības vadību, vienojoties par turpmākām rīcībām. Tās, savukārt, par ļoti atbilstošām šādai situācijai atzinuši Slimību kontroles un profilakses centra epidemiologi, ar kuriem arī regulāri komunicē.

Alūksnes pilsētas sākumskola skolēnu skaita ziņā ir lielākā Alūksnes novada skola. U. Grencione – Lapseniete uzsver, ka šodien (14. oktobrī – red.) skolā ieradušies lielākā daļa skolēnu. “Esam informējuši visu klašu, kurās pirmdien un otrdien notika mācību stundas pie šīs skolotājas, skolēnu vecākus. Jau kopš mācību gada sākuma pastiprināti uzmanām gan darbinieku, gan skolēnu veselības stāvokli. Izlases veidā katru dienu tiek mērīta ķermeņa temperatūra, skolas ārsta palīdze uzmana veselības stāvokli, īpaši klepus, iesnu gadījumus. Ja kāds klepo, ir aizkritusi balss un atrodas skolā, tad viņam noteikti ir ārsta izziņa par to, ka tas saistīts ar cita veida saslimšanu, piemēram, alerģiju, astmātisku saslimšana vai cita.

Arī šorīt ( 14. oktobris – red.) skolas ārsta palīdze apmeklēja visas klases, mērīja ķermeņa temperatūru, saskaitīja, cik skolēnu ir skolā. Protams, daudziem ir satraukums, jo skola liela, bērni mazi, bet šī situācija vēlreiz liek pārliecināties vecākiem un darbiniekiem, ka slimi uz skolu nenākam, jāuzturas mājās,” saka U. Grencione Lapseniete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa arī atgādina, ka pašlaik joprojām spēkā ir noteikums, ka ar saaukstēšanās simptomiem trīs dienas drīkst uzturēties mājās un iesniegt skolā vecāku rakstītu zīmi kā attaisnojošu iemeslu kavējumam.

“Sākumskolā ļoti ievērojam visas prasības – apkopējas regulāri dezinficē visas virsmas, katru stundu dezinficē durvju rokturus, kāpņu margas. Papildus ierastajai uzkopšanai tiek veiktas daudzas darbības, kas, protams, ir papildus darbs gan apkopējām, gan skolotājiem. Tiek uzmanīti arī skolēni – ja viena klase ir gaitenī, tad otra uzturas tā paša gaiteņa otrā galā, lai savstarpēji nekontaktētos, citi atkal tobrīd uzturas ārā, svaigā gaisā,” saka Alūksnes pilsētas sākumskolas direktore un rosina katru būt ļoti atbildīgiem šajā satraucošajā laikā un sargāt sevi.

Alūksnes un Malienas Ziņas” un portāls “Alūksniešiem.lv” uzteic U. Grencioni – Lapsenieti par operatīvas un precīzas informācijas sniegšanu, atklāti komentējot situāciju un sniedzot informāciju sabiedrībai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.