Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes pilsēta pošas pavasarim un vasarai

Alūksnes novada pašvaldības aģentūra “Spodra” pagājušonedēļ sākusi aktīvus pilsētas sapošanas darbus. Sezona sākusies arī ar alūksniešu iecienīto koka skulptūru – Malēniešu ģimenītes – atgriešanos Alūksnes ezera krastā “Zirgu dzirdinātavā,” no kurienes tā bija aizvesta uz Pleskavas ielas būvdarbu laiku. Protams, īpašs prieks par to ir arī pašam meistaram – aģentūras direktoram Jānim Pūpolam, kurš skulptūras savulaik veidojis. Foto: Sandra Apine

Par godu Alūksnes simtgadei, šogad pilsētas publiskajās teritorijās vasaras sezonas stādījumiem izvēlēti balti, zili un sudrabaini toņi – pagājušajā nedēļā mēs jau ieraudzījām pirmos šo toņu vēstnešus. Tas liecina, ka Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “Spodra” darbinieki poš pilsētu jaunai sezonai, stādot ne tikai pašu audzētas puķes, bet arī īstenojot vairākus labiekārtošanas darbus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dominēs trīs krāsas

“Spodras” direktors Jānis Pūpols stāsta, ka vasaras stādījumu koncepcija sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldības ainavu arhitekti Antu Klinti un aģentūras darbu vadītāju Ingrīdu Ribozolu ieskicēta jau rudenī. Aģentūrā arī paši audzē vasaras puķes, ko pavasarī izstāda apstādījumos. “Visas puķes, kuras tagad redzam podos, kastēs, dobēs, ir pašu audzētas. Pirmie stādījumi bija pie Alūksnes Kultūras centra, Alūksnes administratīvās ēkas, Mātes tēla. Stādījumi jau ierīkoti arī pilsētas skvēros, kapsētas lapenē,” stāsta J. Pūpols.
Aģentūras direktors atzīst, ka pats nav liels puķu sugu pazinējs, taču prot novērtēt to skaistumu. Uzzinām, ka atbilstoši šogad izvēlētajai apstādījumu koncepcijai ar trīs krāsu ziediem, pilsētā stāda vismaz 15 sugu puķes, priecēs arī līdzšinējie daudzgadīgie stādījumi. Par apstādījumiem rūpējas dārzniece Inese Pāsa un dārznieces palīdze Ilona Kļaviņa, kuras pārziņā lielākoties būs apstādījumu ravēšana.

Labiekārto atpūtas vietas

Taču ir arī jaunumi. Īstenojot darbu vadītājas Ingrīdas Ribozolas ideju, sadarbībā ar aģentūru “ALJA” atjaunotas un pārkrāsotas vecās, betonētās atkritumu urnas, iegūstot jaunas, stilīgas puķu kastes, kas izvietotas Pilssalā pie multifunkcionālās ēkas. Tāpat šosezon vairs nebūs puķu maisu, kas rotāja ielu margas, taču procesā ir vienota dizaina izstrāde jaunām puķu kastēm, kas uz margām tiks izvietotas nākamajā sezonā. “Tas būs daudz pamatīgāks un ilglaicīgāks projekts,” spriež J. Pūpols.
Paredzēts labiekārtot arī iecienītās atpūtas vietas. Jauni soliņi būs Alūksnes ezera krastā “Pie līkā bērza” un citviet.
Šosezon plānota arī Saules dārza labiekārtošana, uz turieni pārvietojot akmens tēlniecības simpozija skulptūras no Alūksnes muižas parka. Skulptūras izvietos uz betona laukumiņiem, pie Saules dārza plānots ierīkot arī autostāvvietu, soliņus un ugunskura vietu.

Malēnieši atgriezušies

Alūksniešus atkal priecē arī koka skulptūru – Malēniešu ģimenes – atgriešanās “Zirgu dzirdinātavā”. “Mūsu galdnieks skulptūras atjaunoja un impregnēja, nodrošinot tām ilgāku mūžu, un pagājušonedēļ tās atgriezām vietā. Interesenti jau stāvēja rindā, lai pie malēniešiem nofotografētos,” stāsta J. Pūpols, kurš pats ir arī skulptūru meistars.
Taču “Zirgu dzirdinātavā” labiekārtošanas darbi vēl jāpabeidz. “Tautumeitai vēl nav puķu brunču, to stādīšanai vēl bija par aukstu. Kādas puķes – tas lai paliek pārsteigums. Tāpat paredzēts vēl viens elements, kuram materiāls jau sagādāts, bet dizainu vēl plānoju – tā būs laivas imitācija,” atklāj pats meistars. Te paredzēts uzstādīt arī papildu soliņus un atkritumu tvertni. “Ugunskura vietas gan vairs nebūs, jo šāds objekts ielas malā tomēr var traucēt satiksmes drošībai,” saka
J. Pūpols.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Par godu Alūksnes simtgadei, pilsētas publiskajās teritorijās vasaras sezonas stādījumiem izvēlēti balti, zili un sudrabaini toņi. Arī alūksnieši savos piemājas stādījumos aicināti dot priekšroku šiem toņiem. Attēlā – zili baltās atraitnītes pie Alūksnes Kultūras centra.

Kas šovasar ziedēs Alūksnes pilsētas publiskajās vietās?

Atraitnītes.
Neaizmirstulītes.
Puķu tabaka.
Salvija.
Kaķumētras.
Kosmejas.
Petūnijas.
Lobēlijas.
Pelēkā krustaine.
Agapanti.
Perovskija.
Dālijas.
Dažādas graudzāles.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.