Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes patversmē – kaķu rekordskaits


MEKLĒ MĀJAS. Augusta vidū “Sīļos” pieklīdusi kaķenīte – jauka, draudzīga, kopta un sterilizēta, kas liecina, ka varētu būt saimniekam noklīdusi. Tradicionāli pelēki svītrota, baltas ķepiņas. Līdz šim gan saimnieks nav atsaucies, tādēļ kaķenīte ir gatava jaunām mājām. Labprāt pavada laiku cilvēku sabiedrībā, draudzīga, labprāt brauc arī automašīnā. Varbūt kāds meklē sev mājas mīluli. Interesēties: 29477535. Apciemojiet patversmi – tur jūs gaidīs arī citi pūkaiņi!

““Paldies” cilvēkiem, kuri vēlā ceturtdienas vakarā uz patversmes ceļa atstāja somu ar kaķeni un kaķēniem” – tā savā sociālo tīklu kontā raksta biedrība “Astes un Ūsas”. Pašlaik dzīvnieku mājā ir īpaši daudz kaķu, tādēļ redakcija aicina dzīvnieku draugus iesaistīties – palīdzēt ar jaunu, atbildīgu saimnieku meklējumiem un atbalstīt ar ziedojumu pūkaiņu uzturēšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elīna Dambe: “Par atrastiem dzīvnieciņiem nav jāmaksā.”

Par pieklīdušiem jāziņo nekavējoties

Biedrības “Astes un Ūsas” vadītāja Elīna Dambe saka, ka minētais ir tikai viens no daudzajiem bēdu stāstiem, ko vēstī patversme. Kaķēni tiek atrasti gan izmesti ceļmalā, gan komposta kaudzē. Šovasar ir arī ļoti daudz pieklīdušu kaķu. “Augustā gandrīz katru dienu saņēmām ziņu par kādu pieklīdušu kaķenīti ar bērnu saimi. Vēlreiz gribu atgādināt, ka par pieklīdušiem kaķiem vēlams ziņot uzreiz, pirms tie ir savairojušies un sagādājuši pasaulē vēl vairāk, iespējams, nevienam nevajadzīgu dzīvībiņu,” aicina E. Dambe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa arī oponē sociālajos tīklos izskanējušiem viedokļiem, ka cilvēki baidās uz patversmi vest pieklīdušos kaķus un suņus, jo par to tiek lūgta samaksa. “Tas noteikti nav mūsu patversmē. Par atrastiem dzīvnieciņiem nav jāmaksā. Par atrastu, pieklīdušu suni ir jāziņo pašvaldībai, kas apmaksā suņa uzturēšanos patversmē, nevis cilvēkam, kuram suns ir pieklīdis. Kaķus mēdz gan atvest paši atradēji, gan izbraucam arī uz norādīto vietu, un arī tas ir bez maksas,” stāsta E. Dambe.

Protams, katrs dzīvnieciņš patversmē ir jāuztur, tādēļ pārtikas ziedojums noteikti nebūs lieks. Taču sabiedrībai jārēķinās, ka patversme nav bezizmēra. Dzīvnieku māja “Astes un Ūsas” ir neliela, un diemžēl te visiem pamestajiem dzīvnieciņiem var arī vietas nepietikt.

Ir arī labas ziņas

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par laimi, E. Dambei ir arī stāsti ar laimīgām beigām. Lasītāji varbūt atminas augusta sākuma stāstu laikrakstā par notikumu, kad ugunsdzēsēji glābēji Alūksnes pilsētas svētkos izbrauca uz Pilssalu, lai glābtu slīkstošu kaķi. E. Dambe vēlreiz uzsver, ka kaķim bija darīts pāri, ko gan policijai acīmredzot neizdevās noskaidrot un pierādīt. “Kaķenīte ārstējās patversmē, un drīz vien arī atradās saimnieks, kuram tā bija noklīdusi, un tagad ir atgriezusies mājās,” stāsta E. Dambe, aicinot sabiedrību šādās situācijās iesaistīties un ziņot par tiem, kuri dara pāri dzīvniekiem.

Priecīgās ziņas ir arī tad, kad patversmi apciemo sabiedrība – gan individuāli, gan kolektīvos. Joprojām turpinās arī “Alūksnes un Malienas Ziņu” iniciētā akcija, kurā kolektīvi viens otram nodod patversmes apmeklējuma stafeti, tad neizpaliek arī ziedojumi. Joprojām patversmē gaidīts jebkurš interesents, kurš vēlāk, iespējams, nobriedīs lēmumam kļūt par adoptētāju.

Pieteikties apmeklējumam vai jautāt par ziedošanas iespēju var pa tālruni: 29477535.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.