Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes novadam piešķir aizdevumu bezkontakta, attālinātās pārvaldības sistēmai

Foto: Pexels/ attēlam ilustratīva nozīme

Valdība 20. oktobrī atbalstīja aizdevumu piešķiršanu 29 pašvaldību investīciju projektiem. Kopumā pašvaldībām ļauts aizņemties 6,2 miljonus eiro, bet kopējais projektu īstenošanai nepieciešamais finansējums ir 8,4 miljoni eiro. Par šiem līdzekļiem Alūksnes novadā ieviesīs bezkontakta, attālinātās pārvaldības sistēmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka Alūksnes novada domes 27. augusta sēdē deputāti pieņēma lēmumu iesniegt investīciju projekta “Bezkontakta, attālinātās pārvaldības sistēmas ieviešana” iesniegumu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā valsts budžeta aizdevuma saņemšanai un apstiprināt projekta indikatīvās izmaksas līdz 75 000 EUR.

Minētā projekta mērķis ir ieviest jaunu bezkontakta pakalpojumu – energomonitoringa sistēmu ne mazāk kā 30 pašvaldības enerģētiski ietilpīgākajās ēkās novadā. Šī sistēma ar attālinātu datu nolasīšanu mazinās nepieciešamību darbiniekiem doties uz objektiem veikt datu nolasīšanu, dos iespēju attālināti sekot enerģijas patēriņam un iekštelpu klimatam ēkās, nodrošinot racionālu enerģijas patēriņu pašvaldības ēkās.

Attālināta monitoringa sistēma jau līdz šim ir ieviesta atsevišķās novada pirmsskolas izglītības iestāžu un ģimnāzijas internāta ēkā. Tā nodrošina plašu datu apjomu analīzei par enerģijas lietojumu ēkās pa dienām un stundām, kas savukārt ļauj plānot darbības un ieguldījumus, lai enerģētiskie resursi tiktu lietoti ekonomiskāk un būtu iespējams taupīt līdzekļus. Vienotā platformā būs iespējams savstarpēji salīdzināt ēku resursu patēriņu, nosakot, kura no ēkām patērē neatbilstoši daudz resursu un izvērtējot, kādas investīcijas nepieciešamas problēmu risināšanai vai uzlabojumiem. Šis būs būtisks sociālekonomiskais ieguvums gan pašvaldībai, gan sabiedrībai kopumā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.