Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes novada pašvaldība gatava nodrošināt vakcinācijas centra izveidi Alūksnē (papildināts)

Piektdien, 12. martā, Alūksnes sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisija nolēma organizēt vakcinācijas centru Alūksnes Kultūras centra telpās, lai varētu nodrošināt operatīvāku novada iedzīvotāju vakcinēšanas procesu pret Covid-19 brīdī, kad būs pieejams liels vakcīnu skaits, vēsta Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Civilās aizsardzības komisijas sēdi vadīja Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis, tajā piedalījās priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins, pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova, SIA “Alūksnes slimnīca” valdes priekšsēdētāja Maruta Kauliņa, Sociālo lietu pārvaldes vadītāja vietniece Ina Raipule, Pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons un Veselības inspekcijas pārstāve Dina Līte-Zaķe.

E. Aploka informē, ka sēdē nolemts, ka par Alūksnes novada gatavību un vēlmi organizēt šādu vakcinācijas centru pašvaldība informēs Veselības ministrijas Vakcinācijas projekta biroju, kā arī lūgs sniegt konsultācijas un norādījumus tā ierīkošanai. Virsvadību par vakcinācijas procesa organizēšanu tajā uzņemsies Alūksnes slimnīca, iespēju robežās piesaistot arī citus pašvaldības iestāžu medicīnas darbiniekus. Tāpat varētu tikt iesaistīti vēl citi resursi vakcinējamo personu plūsmas organizēšanai.

– Pašvaldībā esam apzinājuši novada ģimenes ārstus un paldies viņiem par atsaucību, jo līdz šim brīdim gandrīz visi ir iesaistījušies savu pacientu vakcinēšanā. Vakcinācijas nodrošināšanā ir gatavi piedalīties arī vairāki pagastu feldšerpunkti un Alūksnes poliklīnika. Mums ir viens mērķis – brīdī, kad būs pieejams liels vakcīnu skaits, spēt maksimāli īsā laikā izvakcinēt tos novada iedzīvotājus, kas būs izrādījuši vēlmi vakcinēties. Apzinoties, ka ģimenes ārstiem ir jāveic arī savs ikdienas pamatdarbs, mums ir nepieciešams šāds vakcinācijas punkts ar lielāku vakcinēšanas jaudu, – uzsvēra Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd paredzams, ka centrs varētu sākt strādāt aprīlī, kad valstī tiek solīta lielāka vakcīnu skaita piegāde. Turpmāk pašvaldība informēs par vakcinācijas punkta organizēšanas gaitu, uzsver E. Aploka.

Viņa atgādina ka šobrīd valstī norit senioru vecumā virs 70 gadiem vakcinācija. Iedzīvotāji tiek aicināti pieteikties vakcīnas saņemšanai pa tālruni 8989, portālā www.manavakcina.lv vai pie sava ģimenes ārsta.

Foto: Didzis Bauers

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.