Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes novadā plāno darbus uz ceļiem vasaras periodam

Attēlam ilustratīva nozīme/ foto: Sandra Apine

Alūksnes novadā apstiprināts Ceļu un ielu fonda plāns, kas paredz šogad veicamos darbus un valsts finansējuma sadali pašvaldības ceļiem un ielām novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada pašvaldības Īpašumu nodaļas vadītājs Ingus Berkulis skaidro – no valsts puses piešķirtā finansējuma apjoms šogad ir tāds pat, kā iepriekš – 671 620 eiro, tajā skaitā Alūksnes pilsētai 290 140 eiro, pagastiem 314 318 eiro, bet uzkrājums fonda veidošanai ir 67 162 eiro.

“Pagastu pārvaldes un aģentūra “Spodra” iesniedza savus plānus 2021. gadam un arī diviem turpmākajiem gadiem. Šobrīd plānojam, ka lielākā daļa līdzekļu būs jātērē ceļu un ielu uzturēšanas darbiem – planēšanai, greiderēšanai, sniega un grāvju tīrīšanai, apaugumu noņemšanai, segumu un caurteku remontam, vasarā atputekļošanai pilsētā un pagastu ciemos. Šī ziema noteikti izkausēs kā sniegu ceļiem un ielām paredzēto naudu, jo šoziem ir ļoti daudz jātērē līdzekļi sniega tīrīšanai, tādēļ paredzams, ka pietrūks finansējuma citu lielāku darbu veikšanai vasarā,” saka I. Berkulis.

Alūksnes novada pašvaldības ceļu un ielu fonda līdzekļu procentuālais sadalījums pagastu pārvaldēm

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tomēr lielāki darbi tiek plānoti gan Alūksnes ielās, gan pagastu ceļos. I. Berkulis atklāj – Alūksnē iecerēts turpināt ielu apgaismojuma ierīkošanu Margaritas, Ziedu, Purva, Skārņu un Laurencenes ielās, veikt Pilssalas tilta inspekciju, lai izzinātu, kāds ir tilta tehniskais stāvoklis un atbilstoši plānotu uzlabošanas darbus. “Alūksnē paredzēti arī dažādi satiksmes drošības uzlabošanas darbi, piemēram, Uzvaras un Kanaviņu ielas krustojumā un pie izglītības iestādēm. Šogad izstrādāsim tehnisko dokumentāciju grants seguma ielu remontam,” saka I. Berkulis.

Ieceres ir arī pagastu pārvaldēm. Piemēram, caurteku nomaiņa un izbūve Mālupes un Pededzes pagastos, Jaunannā – seguma atjaunošanas darbi, ceļu atjaunošanai Zeltiņos un Ziemeros, bet Jaunlaicenes pagasta pārvalde krāj līdzekļus, lai pārbūvētu ceļu Jaunlaicene – Dauguļi – Vidzemes šoseja.

Jāuzsver, ka Alūksnes pilsētā pašvaldības ielu un ceļu kopgarums ir ap 70 kilometriem, bet pagastu teritorijās kopā – 637 kilometri.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.