Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes novada pašvaldība VK revīzijā atklātās problēmas saista arī ar valsts politikas veidošanu

Foto: Diāna Lozko

Valsts kontroles (VK) revīzijas ziņojumā apskatītās problēmas lielā mērā ir saistītas nevis ar pašvaldības darbības vai darba organizācijas trūkumiem, bet ar valsts politikas veidošanu un procesiem, it īpaši plānojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) investīciju projektu ieviešanu, aģentūrai LETA pauda Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers (JV).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā vēstīts, VK kritiski vērtē Alūksnes novada pašvaldības darbu plānošanas un attīstības organizēšanas jomās.

Adlers norāda, ka Alūksnes novada pašvaldība ir iepazinusies ar VK ziņojumu par veikto revīziju par 2019., 2020.gadu un 2021.gada pirmo pusgadu. “Esam gandarīti, ka revīzijā nav konstatēti Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma pārkāpumi – tas norāda uz to, ka kopumā pašvaldības darbs ir novērtēts kā likumīgs,” uzsver pašvaldības vadītājs.

Viņš atzīst, ka revīzijas process arī pašvaldībai sniedza iespēju paraudzīties uz ikdienas darba norisēm no neiesaistītas personas redzesloka un saprast, ka lietas, kas pašiem šķiet pašsaprotamas un labi sakārtotas, ir nepieciešams detalizēti aprakstīt, lai tādas tās varētu uztvert arī citi. Kopumā pašvaldība jau revīzijas laikā pati nonāca pie svarīgiem secinājumiem attiecībā uz nepieciešamību uzlabot atsevišķus procesus tās darbībā, piebilst Adlers.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus pašvaldība uzskata, ka ziņojumā pausts vispārināts VK viedoklis par pašvaldības darbību kopumā, kas bieži vien balstīts uz VK aplēsēm, pieņēmumiem un atsevišķiem vienreizēja rakstura notikumu konstatējumiem, ar ko ir nepietiekami, lai izdarītu secinājumus par pašvaldības ikdienas darba praksi kopumā.

Adlers skaidro, ka atsevišķos jautājumos pašvaldības viedoklis atšķiras no VK redzējuma par pašvaldības darbības lietderības novērtējuma metodēm un kritērijiem. “Uzskatām, ka pašvaldības darbības efektivitāti nevar vērtēt pēc tā, ka līdz šim neesam bijuši ļoti birokrātiski dažādos procesos, bet vairāk savu resursu esam ieguldījuši tieši darba procesā, attīstot novada teritoriju un sasniedzot augstus rezultātus projektu realizēšanā un finansējuma piesaistē,” norāda pašvaldības vadītājs.

Pašvaldības ieskatā, VK ieteikumi ir saprotami un ieteikumu ieviešanas periodā pašvaldība caurskatīs un papildinās vairākus iekšējos normatīvos aktus, kas palīdzēs pašvaldībai strukturētāk un standartizētāk organizēt iekšējus procesus un pieņemt lēmumus, sola Adlers.

Noslēgusies Valsts kontroles revīzija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (3)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.