Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes novada pašvaldība finansiāli atbalsta ārkārtas palīdzības sniegšanu Odesas apgabalam Ukrainā

Alūksnes novada pašvaldības 10. marta ārkārtas domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu no pašvaldības budžeta piešķirt 3000 EUR Ukrainas sabiedrības vispārējam atbalstam Odesas apgabalā, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šādam palīdzības solim Vidzemes reģiona pašvaldības vienojušās, ņemot vērā 2019. gadā starp Vidzemes plānošanas reģionu un Ukrainas Odesas apgabala valsts administrāciju noslēgto sadarbības vienošanos.

– Šajā brīdī, kad Ukrainu plosa karš, kurā cieš un iet bojā civilie iedzīvotāji, mēs Latvijā nedrīkstam būt vienaldzīgi vērotāji. Tāpat kā palīdzību Ukrainai savu iespēju robežās sniedz Latvijas iedzīvotāji un uzņēmumi, arī mēs kopā ar citām Vidzemes reģiona pašvaldībām atsaucamies Odesas apgabala valsts administrācijas palīdzības lūgumam un sniedzam finansiālu atbalstu, – uzsver Alūksnes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers.

Nosodot Krievijas Federācijas iebrukumu Ukrainā un paužot atbalstu Ukrainas tautai un valstij, tās neatkarībai, suverenitātei un teritoriālai nedalāmībai, finansiālo atbalstu pašvaldība piešķirs no pašvaldības pamatbudžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lēmums par Vidzemes reģiona pašvaldību vienotu atbalsta un palīdzības sniegšanu Odesas apgabalam Vidzemes plānošanas reģiona attīstības padomes ārkārtas sēdē pieņemts 7. martā, ņemot vērā Odesas apgabala valsts administrācijas vēstuli, kurā lūgta palīdzība.

Koordinatora funkcijas palīdzības sūtījumu organizēšanā un nogādāšanā uzņēmies Vidzemes plānošanas reģions, saziņā ar Odesas apgabala administrāciju precizējot konkrētu vajadzīgo lietu sarakstu, lai palīdzība būtu mērķtiecīga un uz Odesu varētu nogādāt visnepieciešamāko.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.