Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes novadā notiks valsts aizsardzības mācības nometne skolēniem

Poligons “Lāčusils”

Poligonā “Lāčusils”, Alūksnes novadā, no 23. jūlija līdz 2. augustam notiks Jaunsardzes centra organizēta valsts aizsardzības mācības nometne 11. klašu skolēniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Plānots, ka nometnē piedalīsies ap 60 skolēnu, kuri nav jaunāki par 17 gadiem. Dalība šajā nometnē ir brīvprātīga un bezmaksas. Nometnes dalībniekiem būs iespēja pilnveidot dažādas praktiskas iemaņas, piemēram, lauka kaujas, šaušanas un orientēšanās iemaņas, piedalīties ierindas mācības nodarbībās, kā arī nostiprināt pirmās palīdzības sniegšanas prasmes.

Katru vakaru, ievērojot valstī noteiktos vīrusa “Covid-19” ierobežošanas pasākumus, notiks izglītojošas aktivitātes, lai padziļinātu zināšanas par Latvijas vēsturi, attīstītu jauniešos līdera īpašības, pildot dažādus uzdevumus grupās,” informē Jaunsardzes centra Plānošanas un organizācijas departamenta Plānošanas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Katrīna Tiltiņa.

25. jūlijā nometnē viesosies un sevi prezentēs dažādas Nacionālo bruņoto spēku vienības – tādējādi skolēniem būs iespēja izzināt karjeras iespējas aizsardzības nozarē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

UZZIŅAI

Valsts aizsardzības mācības priekšmets sastāv no četrām mācību jomām: patriotiskā audzināšana, valsts un lokālā vēsture, dzīves skola un militārā joma. Galvenais šī mācību priekšmeta izvirzītais mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir vitāli svarīgi visaptverošas valsts aizsardzības kontekstā.

Šobrīd valsts aizsardzības mācība tiek īstenota 68 skolās Latvijā un to apgūst ap 1900 skolēnu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sākot ar 2024. gadu, valsts aizsardzības mācību plānots ieviest visās valsts vidējās izglītības iestādēs 10. un 11. klasēs kā obligātu mācību priekšmetu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.