Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes novadā militārās pamatapmācības nometnē piedalās vairāk nekā 100 jaunie zemessargi

Foto: publicitātes

No 3. augusta līdz 23.augustam Alūksnes novada “Meža Strautiņos” notiek militārās pamatapmācības nometne, kurā piedalās vairāk nekā 100 jaunie zemessargi, “Alūksniešiem.lv” informēja Zemessardzes  2.Vidzemes brigāde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apmācību sākuši zemessargi no visiem Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes bataljoniem.

Kursa laikā zemessargi apgūs lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību un citas prasmes. Tāpat zemessargiem būs arī iespēja uzlabot fizisko sagatavotību.

Pamatapmācības nometne dod iespēju jaunajiem zemessargiem trīs nedēļu laikā vienkopus apgūt visas nepieciešamās prasmes, lai sekmīgi veiktu zemessarga uzdevumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pamatapmācības kurss ir obligāta prasība ikvienam zemessargam, un to ir iespējams apgūt divos veidos – brīvdienās vairāku mēnešu garumā vai vienkopus trīs nedēļu nometnē.

Pēc pamatapmācības kursa sekmīgas beigšanas zemessargi var apgūt dažādas specialitātes, piemēram, pirmā palīdzība, ložmetējnieks, izlūks, bezceļu transportlīdzekļu vadītājs.

Ja zemessargs vēlas apgūt vadības prasmes un iegūt augstāku dienesta pakāpi, viņš var mācīties jaunākā instruktora un citos kursos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus “Meža Strautiņos” norisinās speciālistu apmācības kursi – ložmetējnieku, granātnieku, sakarnieku, karavīru-glābēju, izlūku un nodaļu komandieru apmācība.

Pamatapmācības kursa noslēguma dienā – 23.augustā – “Meža Strautiņos” notiks izlaiduma ceremonija.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.