Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes novadā gaida pieteikumus vasaras nometnēm

Publicitātes foto

Alūksnes novada pašvaldības Izglītības pārvalde izsludinājusi 2021. gada vasaras nometņu projekta konkursu par valsts budžeta līdzekļiem, pamatojoties uz Valsts izglītības satura centra un Alūksnes novada pašvaldības sadarbības līgumu par programmas “Atbalsts bērnu un jauniešu nometņu organizēšanai” īstenošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss ir atklāts, tajā var piedalīties jebkura fiziska vai juridiska persona, kura atbilst 2009. gada 1. septembra Ministru Kabineta noteikumiem Nr.981 “Bērnu nometņu organizēšanas un darbības kārtība”.
Kopējais pieejamais finansējums valsts programmā “Atbalsts bērnu un jauniešu nometņu organizēšanai” Alūksnes novadam ir 15 789 eiro.

Maksimālais atbalsta apjoms ir 19 eiro dienā par viena bērna dalību piecu dienu nometnē.

Maksimālais atbalsts uz bērnu ir 95 eiro. Nometnes īstenošanai netiek paredzēts līdzfinansējums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa noteikumi paredz, ka nometnes dalībnieki ir bērni un jaunieši no 7-18 gadu vecumam, kuri deklarēti Alūksnes novada pašvaldībā. Nometnes saturs tematiski un mērķtiecīgi jāveido tā, lai sniegtu atbalstu bērniem un jauniešiem šādos virzienos:

mācību saturā balstītu tēmu apguve, piemēram, dabaszinību, vēstures, valodu nometnes u.tml.;

bērnu un jauniešu spēju un talantu izkopšana interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības jomās (mākslā, mūzikā, dejā, sportā, tehniskajā jaunradē u.c.), kā arī līdzdalība Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanas procesā;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

caurviju prasmju un “soft skills” jeb komunikācijas, saskarsmes, komandas darba, līderu prasmju, problēmu risināšanas un sociāli emocionālo prasmju pilnveide;

bērnu un jauniešu fizisko aktivitāšu un veselīga dzīves veida paradumu veidošana.

Nometnes darbības laiks ir no 19.jūlija līdz 27.augustam (piecu dienu nometnes; dienas vai diennakts nometnes). Minimālais nometnes dalībnieku skaits – 15. Maksimālais – atbilstoši spēkā esošiem noteikumiem par epidemioloģisku drošību. Minimālais programmas ilgums – ne mazāk kā 6 stundas dienā.

Nometnes organizētājam, kas nav pašvaldības iestāde, var piešķirt avansu līdz 90% apmērā no piešķirtā finansējuma. Atlikusī finansējuma daļa tiks pārskaitīta pēc pārskata iesniegšanas un tā saskaņošanas.

Pieteikumi jāiesniedz Alūksnes novada pašvaldības Izglītības pārvaldē, Dārza ielā 11, 212. kabinetā, Alūksnē līdz 9. jūlijam pulksten 12.00.

Lai īstenotu psihoemocionālā atbalsta pasākumus Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai, Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā ar pašvaldībām visā Latvijā sācis plānoto skolēnu vasaras nometņu organizēšanu, informē VISC.

Vasaras nometnes plānotas kā viena no iespējām krīzes seku mazināšanā, sniedzot atbalstu gan bērniem un jauniešiem prasmju un kompetenču apguvē, gan arī viņu vecākiem. Kopumā plānots nodrošināt iespēju nometnēs iesaistīties aptuveni 23 100 bērniem un jauniešiem, primāri veicinot sociālās riska grupas bērnu un jauniešu iesaisti. Atbalsta apjoms nometņu organizēšanai pašvaldībā tiek dalīts atbilstoši bērnu un jauniešu skaitam pašvaldībā.

Nometnēs uzlabos bērnu un jauniešu saskarsmes, sadarbības un komunikācijas prasmes, psihoemocionālo labsajūtu, attīstīs dalībnieku profesionālās prasmes un talantus, kā arī nodrošinās iespēju uzlabot mācību satura un caurviju prasmes.

VISC mājaslapā tiek veidots apkopojums ar pašvaldību publicēto informāciju par izsludinātajiem konkursiem. Nometņu vadītāji un organizatori aicināti iesaistīties atbalsta sniegšanā skolēniem un pieteikties nometņu organizēšanai pašvaldībās.

Ir iespēja organizēt dienas vai diennakts nometnes gan telpās, gan brīvā dabā. Nometnes norises laikam jābūt vismaz piecām dienām. Tāpat būtiski, ka visas atbalstītās nometnes jāreģistrē valsts nometņu datubāzē “www.nometnes.gov.lv”, kā arī jāievēro Ministru kabineta noteikumi par bērnu nometņu organizēšanu un darbību.

Līga Vīksna

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.