Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes novada domes esošā sasaukuma pēdējo sēdi neapmeklē visi deputāti

Šodien, 18. jūnijā, notika Alūksnes novada domes esošā deputātu sasaukuma pēdējā domes sēde. No 15 deputātiem to apmeklēja 10 – domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis, vietnieki Dzintars Adlers un Aivars Fomins, Jānis Zeltiņš, Modris Lazdekalns, Druvis Mucenieks, Ainars Melders, Viola Aija Kaparšmite, Jānis Skulte un Laimonis Sīpols. Savukārt 5 nepiedalījās – norādot, ka sēdi nevar apmeklēt darba apstākļu dēļ, kā iemeslu norādījušas deputātes Jana Zilkalne un Maruta Kauliņa, kā būšanu komandējumā – Līga Langrate, veselības iemeslu dēļ – Mārtiņš Augstkalnietis, bet Verners Kalējs par iemesliem nebija informējis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova informēja, ka 2021. gadā līdz šim brīdim pieņemti 160 domes lēmumi, notikušas 5 kārtējās un 4 domes ārkārtas sēdes. “No šiem 160 lēmumiem ir izpildīti tie, kuriem ir iestājies izpildes termiņš. Piemēram, no 20 domes lēmumiem par īpašumu nodošanu atsavināšanai izpildīti ir tikai 3, bet pārējie ir procesā – ir pasūtīti vērtējumi sertificētam vērtētājam, noslēgti 4 pilnvarojuma līgumi, kur jāveic inventarizācija, kā arī jāņem vērā tas, ka Valsts zemes dienests vēl joprojām uz apdzīvotām telpām klātienē neizbrauc. Šajā laikā ir noslēgti 24 pirkuma līgumi par 228 643 eiro,” atskaitoties par paveikto iepriekšējā periodā, informēja J. Čugunova.

Viņa uzskaita pēdējā laikā pašvaldības pabeigtos darbus – Mālupes sporta centra remontu, Uzvaras ielas 1 ēkas remontu Alūksnē, ūdenssaimniecības tīklu izbūvi Gulbenes ielā Alūksnē, bet noslēgumam tuvojas darbi par degradējošo būvju nojaukšanu Alūksnes muižas parkā jeb Lujāna drupās, Baložu bulvāra remontdarbi, kur jau ieklāts asfalta segums, un bioloģisko atkritumu laukuma izveide Alūksnē. “Tāpat tiek veikti priekšdarbi, lai īstenotu 10 meliorācijas projektus Alūksnes novada teritorijā. Sadarbībā ar Vidzemes pašvaldībām esam iesaistījušies piļu un muižu publisko ārtelpu attīstības projektā, kā arī kultūrvēsturisko ēku enerģijas paaugstināšanas projektā,” stāsta J. Čugunova.

Viņa uzsver, ka pašvaldība līdzfinansējusi arī kanalizācijas tīklu izbūvi iedzīvotājiem. Ir noslēgti līgumi ar SIA “Alūksnes nami” par Bērzu ielas 7 un Pils ielas 38 daudzdzīvokļu māju pagalmu labiekārtošanu, ko arī līdzfinansēs pašvaldība. “Notiek projektēšanas darbi grants seguma ielām, kā arī risinām citus jautājumus.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

J. Čugunova norāda – kopā 4 gadu laikā esošais Alūksnes novada domes deputātu sasaukums aizvadījuši 73 domes sēdes. “Paldies par sadarbību, par pieņemtajiem lēmumiem, kurus mēs godprātīgi esam centušies izpildīt,” atzina izpilddirektore.

Deputāte Viola Aija Kaparšmite pauda, ka no bērnu vecākiem joprojām tiek saņemti jautājumi, kādēļ Alūksnes Pilssalā nav sakārtots labierīcību jautājums. “Bērni iet čurāt aiz ēkām, kur veidojas nepatīkama smaka, un ezerā,” viņa saka. J. Čugunova skaidro – pie stadiona jau kopš pavasara izvietota pārvietojamā tualete; labierīcības ir pie lielā tilta, kā arī kafejnīcas ēkā.

Sēdes noslēgumā A. Dukulis pateicās visam Alūksnes novada administrācijas kolektīvam, uzsverot katra paveikto un ieguldījumu domes darba nodrošināšanā, domes lēmumu sagatavošanā, kā arī deputātiem par darbu šā sasaukuma laikā. “Paldies arī izpilddirektorei Janīnai Čugunovai par darbu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nav izslēgts, ka līdz 1. jūlijam tomēr vēl tiek sasaukta esošās domes ārkārtas sēde, bet pašlaik, domāju, tas nav paredzams,” pauda A. Dukulis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.