Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes novada deputāte Elita Laiva noliek mandātu

No labās – Elita Laiva/foto: no aluksniesiem.lv arhīva

Alūksnes novada domes deputāte Elita Laiva (Vidzemes partija/politiskā partija “Latvijas reģionu apvienība”) noliek mandātu. Viņa atzīst – darījusi to ar sāpošu sirdi, jo spēkā esošais likums par pašvaldībām liedz personai savienot deputāta pienākumus ar pagasta pārvaldes vadītāja amatu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lēmumu par deputātes, Zeltiņu pagasta pārvaldes vadītājas E. Laivas pilnvaru izbeigšanu pirms termiņa pieņēma vakar Alūksnes novada domes sēdē. E. Laivas vietā stāsies šīs partijas deputāts Laimonis Sīpols, kurš bijis Alūksnes novada domes deputāts jau vairākus sasaukumus.

“Kad balotējos, tapa jaunais pašvaldību likums, un tajā norma, kas tagad ir šajā likumā, ka pagasta pārvaldes vadītājs nevar būt deputāts, bija izņemta. Par to biju ļoti priecīga. Tolaik vides aizsardzības un reģionālās attīstības lietu ministrs vēl bija Juris Pūce, kurš solīja, ka 1. jūlijā līdz ar reģionālo reformu spēkā stāsies arī jaunais likums par pašvaldībām. Bet – jaunais likums par pašvaldībām netika pieņemts, un aizliegums arvien ir spēkā. Tādēļ esmu spiesta izbeigt deputātes pilnvaras pirms termiņa,” skaidro E. Laiva.

Viņa uzsver, ka šādā situācijā Latvijā ir arī daudzi citi viņas kolēģi, kuri arī jau mandātus nolikuši šā paša iemesla dēļ.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plašāk lasiet “Alūksnes un Malienas Ziņu” 30. jūlija numurā vai e-avīzē aluksniesiem.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.