Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes novadā ar ģimenēm strādās asistents

Foto: Pixabay
Attēlam ilustratīva nozīme

Alūksnes novada ģimenēm, bāreņiem un personām ar garīga rakstura traucējumiem atbalstu bērnu aprūpē un audzināšanā, mājsaimniecības vadīšanā sniegs ģimenes asistents. Šādu speciālistu Alūksnes novada Sociālo lietu pārvalde varēs nodrošināt pilotprojektā “Ģimenes asistenta pakalpojuma aprobēšana”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Klientu loks – plašs

Par ģimenes asistenta pakalpojuma nepieciešamību Alūksnes novada Sociālajā pārvaldē domāts jau sen, taču līdz šim nebija iespējas piesaistīt šādu speciālistu. Tagad Labklājības ministrija izsludinājusi projektu pieteikumu konkursu, kurā startēs arī Alūksnes novads. “Šī ir ļoti laba iespēja. Varēsim veikt preventīvo darbu un strādāt ar ģimenēm, mazinot risku izņemt bērnus no tām, lai samazinātos risku bērnu pamešanai novārtā. Šāds pakalpojums nepieciešams trīs mērķa grupām – 19 novada ģimenēm ar bērniem, septiņām personām ar garīga rakstura traucējumiem un diviem bāreņiem, kuri sasnieguši pilngadību un līdz tam dzīvojuši institūcijā,” stāsta Alūksnes novada Sociālo lietu pārvaldes vadītāja vietniece Ina Raipule.

Izstrādās plānu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I.Raipule prognozē, ka darba Alūksnes novadā speciālistam būs daudz, tādēļ pēc deputātu ierosinājuma Sociālās komitejas sēdē augusta vidū izlemts piesaistīt divus speciālistus, nevis vienu.

Ģimenes asistents stādās ciešā sadarbībā ar sociālo darbinieku, kopīgi izstrādājot plānu, kā uzlabot situāciju ģimenē. I.Raipule saskata vairākus ieguvumus ģimenes asistenta pakalpojumam. “ Tā būs palīdzība vecākiem, kā arī iespēja saņemt individuālu, praktisku, izglītojošu un regulāru sociālo pakalpojumu, kā rezultātā ģimenes (personas) spēj patstāvīgi vai ar nelielu atbalstu uzlabot dzīves kvalitāti un attīstīt spējas patstāvīgi sociāli funkcionēt, iekļauties sabiedrībā un palīdzēt pašam sev,” norāda I.Raipule.

Divu asistentu sākotnējām apmācībām un darba nodrošināšanai uz visu periodu, līdz 2022. gada 1. novembrim, plānots finansējums 41 233,10 eiro apmērā, tai skaitā 990,90 eiro no Alūksnes novada Sociālo lietu pārvaldes budžeta un 40 242,20 eiro projekta finansējums. Mēnesī divu darbinieku algošana izmaksās 1700 eiro, ieskaitot sociālo nodokli. Gala lēmumu par Alūksnes novada iesaistīšanos šajā projektā pieņems nākamnedēļ domes sēdē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.