Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes Lielo kapu konteinerā – diemžēl arī elektrotehnika

Kā panākt to, lai Alūksnes Lielajos kapos izvietotajos konteineros neapzinīgi iedzīvotāji nemet savus sadzīves atkritumus? Ar šādu jautājumu redakcijā vērsās lasītāja no Alūksnes, rādot savu uzņemto fotogrāfiju ar lietām, kas tik nav atrodamas kapsētas sadzīves atkritumu konteinerā, piemēram, sienas pulkstenis, blenderis un citas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Lasītāja foto

Nepārprotami redzams, ka šādi atkritumi kapsētā nav atrodami – tie apzināti atvesti no mājām.

Sieviete regulāri apmeklē Alūksnes Lielos kapus, lai sakoptu atdusas vietas, un atzīst: sāp sirds redzot, cik neapzinīgi var būt līdzcilvēki. “Piemēram, nesen vakarā, pulksten 20.00 pa gabalu redzēju, kā atbrauca kundze gaišiem matiem, ar sudrabotas krāsas auto, izmeta maisu kapsētas konteinerā un ātri aizbrauca. Ir dzirdēts, kā izber logu stiklus – nograb vien! Tu jau neko nevari izdarīt, ja esi iekšā, kapu teritorijā, tie ir īsi mirkļi. Varbūt pašvaldības policijai ir iespēja izvietot pārvietojamās video novērošanas kameras, lai beidzot šādi cilvēki tiktu saukti pie atbildības,” rosina alūksniete.

Alūksnes novada pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons uzsver – diemžēl līdzīgas rīcības novērojamas ne tikai kapsētas teritorijā, un atkritumu savākšana saistās arī ar citām problēmām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš uzsver – kameras pie konteineriem jau agrāk likuši. Tas esot ļoti darbietilpīgs process, lai visus šādus ierakstus caurskatītu. “Ja visās vietās būtu kameras un cilvēki, kuri caurskata ierakstus, būtu ļoti labi. Jāuzsver, ka pašlaik pašvaldības policijā ir vakantas divu inspektoru amata vietas,” saka A. Tomsons un atgādina: arī tas ir pārkāpums, ja šķirojamos atkritumus cilvēks neiemet tiem paredzētā konteinerā, bet noliek zemē. “Līgumam par sadzīves atkritumu izvešanu jābūt katrai Alūksnes novada mājsaimniecībai – to paredz likums,” rezumē A. Tomsons.

Arī Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “Spodra” direktors Jānis Pūpols atzīst – tā ir aktuāla problēma jau daudzus gadus, visbiežāk kas tāds vērojams sestdienās un svētdienās, kad kapsētā apgrozās vairāk cilvēku.

Plašāk par šo tēmu lasiet “Alūksnes un Malienas Ziņas” 17. jūlija numurā. Jāuzsver, ka pēc šā raksta avīzē jau esam saņēmuši citu lasītāju zvanus par šo pašu tēmu un situāciju Alūksnes Lielajos kapos, tādēļ šo tēmu laikraksta slejās turpināsim.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.