Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes Kultūras centrā publiskie pasākumi – pārcelti

Ārkārtējās situācijas laikā no šodienas ir atcelti un aizliegti visi publiskie pasākumi klātienē, izņemot sapulces, gājienus un piketus, kuros varēs piedalīties ne vairāk kā 50 cilvēki, nosaka valdības piektdien pieņemtais lēmums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Alūksnes Kultūras centrs, ņemot vērā izziņoto ārkārtējo situāciju, no šī gada 9.novembra līdz šī gada 6.decembrim neorganizēs publiskos pasākumus. Publiskie pasākumi, kas bija ieplānoti šajā laika posmā, nav atcelti, bet tiek pārcelti. Līdz ar ārkārtējas situācijas beigām tiks precizēti pārcelto pasākumu norises datumi. Kultūras centra darbinieki lūdz apmeklētājus būt saprotošiem un sekot līdzi jaunākajai informācijai.

Kases darba laika izmaiņas: turpmāk tā būs atvērta: Trešdien – Ceturtdien – Piektdien / no 8.00 līdz 16.00. Tomēr apmeklētāji aicināti kasi bez liekas vajadzības neapmeklēt un jautājumu gadījumā sazināties attālināti! Jāpiebilst, ka pārcelto pasākumu biļetes šobrīd netiek atgrieztas. Ja tomēr kases apmeklējums ir ļoti, ļoti nepieciešams, ierodoties klātienē ir jāievēro visas valstī noteiktās drošības prasības (masku lietošana, distances ievērošana, roku dezinfekcija u.c.), kā arī jāievēro Alūksnes Kultūras centra administrācijas darbinieku norādījumi.

Labā ziņa – joprojām būs iespēja aplūkot iecienīto Alūksnes Mākslas skola izstādi Izstāde – Mūsu elpa Latvijas un pasaules kultūras telpā. Ievērojot aktuālos Ministru kabineta noteikumus, izstādes apmeklētāji ierodas tikai individuāli, izņemot vienas mājsaimniecības locekļus, kā arī lieto mutes un deguna aizsegu. Apmeklētāju plūsmu regulēs Alūksnes Kultūras centra administrācijas darbinieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat no šodienas privātos pasākumos ir atļauts pulcēties ne vairāk kā desmit cilvēkiem un ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām.

Arī bērēs var būt klāt ne vairāk kā desmit cilvēki vienlaikus, bet tie var būt no vairāk nekā divām mājsaimniecībām. Tāpat maksimālajā desmit cilvēku skaitā netiks skaitītas personas, kas ir klāt bērēs, jo ir tieši saistītas ar bēru norises nodrošināšanu.

Reliģiskās darbības veikšanas vietās ir jānodrošina vairāki nosacījumi, tajā skaitā, ka vienam apmeklētājam jāparedz vismaz desmit kvadrātmetri no apmeklētājiem pieejamās telpu platības un pie ieejas labi redzamā vietā jābūt izvietotai informācijai, tai skaitā svešvalodās, par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kas vienlaikus var atrasties šajā vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat reliģiskās darbības veikšanas vietā, ja netiks organizēts pasākums, vienlaikus varēs atrasties ne vairāk kā 50% no kopējā iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj apmeklētājiem pieejamā telpu platība un infrastruktūra. Svētdienas skolām ir jānotiek attālināti vai klātienē tikai individuāli, izņemot, ja personas dzīvo vienā mājsaimniecībā.

Arī uz reliģiskās darbības veikšanas vietām, tāpat kā uz daļu citu valdības lēmumā minēto vietu, attiecas nosacījums, ka tās darbu var sākt ne agrāk kā plkst.6 un beigt ne vēlāk kā plkst.20.

Kā ziņots, ārkārtējā situācija būs spēkā līdz 6.decembrim. Valdība nepieciešamības gadījumā var lemt par ārkārtējās situācijas termiņa pagarināšanu.

Par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu likums paredz piemērot naudas sodu fiziskajai personai no 10 līdz 2000 eiro, bet bet juridiskajai personai – no 140 līdz 5000 eiro.

Foto: Sandra Apine

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.