Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes Jaunā pils – “Apceļosim Latvijas pilis un muižas 2022” dalībnieks

Foto: www.aluksnespils.lv

Šogad jau 10. reizi notiks akcija „Apceļo Latvijas pilis un muižas 2022”. Akciju sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) organizē Latvijas Piļu un muižu asociācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

„Ar šo akciju vēlamies pievērst Latvijas iedzīvotāju uzmanību mūsu kultūrvēsturiskajam mantojumam. Daudzas pilis un muižas pēdējos gados ir restaurētas un gatavas pārsteigt ilgi gaidītos viesus. Kopumā šajā akcijā var apmeklēt 60 īpašas kultūrvēsturiskas pilis un muižas visā Latvijā. Aktīvākie ceļotāji, kuri šovasar paviesosies tajās visās, jau rudenī varēs laimēt balvas, ko sarūpējušas pilis un muižas, kā arī iespēju piedalīties noslēguma ballē,” stāsta Latvijas Piļu un muižu asociācijas prezidents Jānis Lazdāns.

Kopumā akcijā piedalās 60 pilis un muižas, no kurām daudzās pēdējā laikā ir notikušas lielas pārmaiņas — īpašnieku maiņa, konservācija, renovācija un citas vērienīgas pārvērtības. To vidū ir Alūksnes Jaunā pils, kur akcijas dalībniekus īpaši gaidīs 14. maijā Muzeju nakts pasākuma ietvaros.

Akcijā var piedalīties visi Latvijas iedzīvotāji, kas laika posmā no 1.05 līdz 30.09.2022 apmeklē akcijas dalībnieku muižas, pilis un parkus, izbaudot aktivitātes un kultūras programmu. Piedaloties aktivitātēs, apmeklētāji saņem atzīmi kontrollapā par vietas apmeklējumu. Kontrollapu var lejupielādēt www.pilis.lv, www.latvia.travel vai saņemt jau izdrukātā veidā jebkurā akcijas vietā. Apmeklētājiem ir jāsakrāj vismaz 30 atzīmes un aizpildītā kontrollapa jāiesniedz jebkurā akcijas pilī, muižā vai elektroniski (skenējot, fotografējot) jānosūta uz epastu: akcija@pilis.lv līdz 30.09.2022. Katrs apmeklētājs var iesūtīt tikai vienu reģistrācijas kontrollapu, lai piedalītos balvu un noslēguma pasākuma ielūgumu izlozē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.