Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes filiālē darba iespējas nemeklē

Salīdzinot ar laika periodu pirms 2010. gada, pērn vairāk nekā 68% no visiem darba meklētājiem, kuri saņēma Eiropas nodarbinātības dienestu tīklā (EURES) konsultācijas, izrādījuši vēlmi atkal strādāt Latvijā, aģentūru LETA informējusi Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA). Šāda tendence gan nav novērota NVA Alūksnes filiālē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tā ir ļoti iepriecinoša ziņa, jo apliecina, ka arvien vairāk darbspējīgo tautiešu novērtē Latvijas valsti kā perspektīvu vietu, kur dzīvot un veidot savu karjeru,” norāda NVA direktore Evita Simsone.

Viņa stāsta, ka konsultantiem visbiežāk uzdotie jautājumi pēdējo gadu laikā saistīti ar bezdarbnieka pabalstu, kā arī ar aģentūras pakalpojumiem. Klientus interesē arī nodokļi, to atgriešanas iespējas, saistības pret vienu vai otru valsti un dažādi praktiski jautājumi.

Šāda tendence gan nav novērota NVA Alūksnes filiālē, to apstiprina NVA Alūksnes filiāles vadītāja Virgīnija Veļķere. “Iespējams, cilvēki ir atgriezušies no ārzemēm, bet pēdējā laikā filiālē nav vērsies neviens šāds darba meklētājs, lai gan viņam būtu pienākums reģistrēties arī kā bezdarbniekam. Tāpat neviens no šiem cilvēkiem nav izrādījis interesi par iespējamajām vakancēm mūsu novados,” saka V. Veļķere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašlaik arī nav ievērojami papildinājušās bezdarbnieku rindas, kā tas bija “Covid – 19” pandēmijas pirmajā izplatības posmā. Alūksnes un Apes novados kopumā reģistrēti mazāk kā 800 cilvēku – bezdarbnieki, kas ir visu laiku vidējais rādītājs.

“Domāju, ka gan pandēmijas, gan arvien pieaugošās digitalizācijas ietekmē darba ņēmējiem ārvalstīs ir arvien lielākas iespējas meklēt darbu Latvijā, kas ne vienmēr var nozīmēt fizisku pārcelšanos uz Latviju. Redzam arvien vairāk progresīvu uzņēmumu un iestāžu, kas daļēji vai pilnībā savu darbu organizē attālināti,” norāda E. Simsone.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.