Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnē uz divām nedēļām slēdz bērnudārzu “Sprīdītis” (papildināts)

Foto: PII „Sprīdītis” Facebook.com lapa

Pamatojoties uz Alūksnes novada domes rīkojumu un, ņemot vērā saslimušo ar Covid-19 un kontaktpersonu skaitu Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādē “Sprīdītis” no 15. janvāra līdz 28. janvārim tiek pārtraukti apmeklējumi iestādē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Spudiņa vēsta, ka pēc Izglītības un zinātnes ministrijas mājaslapā pieejamās informācijas vecākiem būs iespēja pieteikties uz jaunu atbalsta veidu. Daudziem vecākiem darba specifikas dēļ nav iespēja strādāt attālināti, bet ir nepieciešams atbalsts bērna pieskatīšanai. Tāpēc uz terminētu laiku tiek ieviests jauns atbalsta veids – vienreizējs slimības palīdzības pabalsts. To izmaksās 60% apmērā no pabalsta pieprasītāja vidējās apdrošināšanas iemaksu algas par iepriekšējiem 12 kalendārajiem mēnešiem. Pabalstu neizmaksās, ja persona strādā, veic saimniecisko darbību un gūst ienākumus vai personai piešķirts cits sociālās apdrošināšanas pabalsts vai dīkstāves atbalsts. Lai pabalstu saņemtu, cilvēkam būs nepieciešams iesniegt iesniegumu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā. Atbalsts paredzēts ģimenēm, kurās aug bērni vecumā līdz 10 gadiem.

Lai saņemtu pabalstu, jāsagatavo sekojoši dokumenti – izziņu no izglītības iestādes, ka tā ir uz noteiktu laiku slēgta sakarā ar karantīnu, izziņu no darba devēja, ka tas noteiktajā laikā nevar nodrošināt vecākam darba veikšanu attālināti, kā arī ir nepieciešams aizpildīt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras veidlapu slimības palīdzības pabalsta pieprasījumam. Šie dokumenti jāiesniedz VSAA.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.