Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnē top jauna pašapkalpošanās automazgātava

Braucot pa Rīgas ielu virzienā uz degvielas uzpildes staciju “Virši”, ceļa kreisajā pusē jau kopš marta notiek pamanāmi remondarbi – Rīgas un Alsviķu ielas krustojumā tiek veidota jauna pašapkalpošanās automazgātava. Plānots, ka tā būs gatava jau augusta otrajā pusē. Par ideju un pašu automazgātavu stāsta SIA “Auto Prim” pārstāvis Aigars Bebris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc jaunākajām tehnoloģijām

Saredzot perspektīvu šajā jomā un to, ka arī citi spēlētāji ir domājuši par šo nišu, Aigars Bebris nolēmis izveidot vēl vienu automazgātavu pilsētā. “Topošās mazgātavas tehnoloģijas būs tirgū jaunākās. Tajā varēs gan kvalitatīvāk, gan ātrāk nomazgāt savu transportlīdzekli. Būs iespējotas arī dažādas programmas, ko lietotājs pats varēs izvēlēties. Piemēram, taupīgāk, kārtīgāk, vai arī premium klases režīmu. Tā kā mazgātavā būs trīs iebrauktuves, tās izvietos tādā veidā, lai neveidojas lielas rindas, un viena no iebrauktuvēm būs universālāka, vairāk domāta busiņiem, nelieliem kravas auto. Svarīgi arī, ka automazgātavas grīda būs apsildāma visas sezonas. Šis noteikti būs ātrākais risinājums ikvienam, nekā mazgāt auto ar rokām,” vēsta uzņēmējs.

Būs klientu kartes uzņēmumiem

Norēķinu sistēma būs tāda pati kā jau esošajā automazgātavā – ar monētu ievietošanu. Ar laiku plānots nodrošināt iespēju norēķiniem ar karti. “Varēs arī banknotes samainīt uz monētām. Plānotas arī klientu kartes uzņēmumiem ar pēcapmaksu. Tas varētu būt labs risinājums uzņēmējiem, kuriem ir vairākas automašīnas. Automazgātavā, kurā transportlīdzekļa mazgāšanu veic darbinieks, klientam noteiktā laikā mašīna ir jāaizved, jāatstāj, pēc tam jāsaņem. Tas patērē laiku. Bet te cilvēks pats iebrauc, pats nomazgā, norēķinās ar uzņēmuma karti un dodas tālāk savās dienas gaitās. Labi gan taksistiem, gan uzņēmējiem. Lētākas automazgātavas, kā pašapkalpojošās, nav izdomātas. Tas tagad ir “topā”,” domā A. Bebris.

Vaicāts par vietas izvēli, A. Bebris uzsver, ka vieta izraudzīta tā, lai netraucētu citiem pilsētas iedzīvotājiem. Tāpat  šis rajons izvēlēts, jo tuvumā ir mikrorajoni, kas iedzīvotājiem ļaus ātri izmantot šo iespēju.  Tāpat tas ir posms, iebraucot vai izbraucot no pilsētas. Zeme iegādāta no īpašniekiem, kuri ir Alūksnes patrioti. “Ģimene bija par to –  ja tu šeit darīsi, sakopsi un pelnīsi šajā vietā, tad celsies arī Alūksnes reitings. Tad dari. Tā nebija naudas lieta, viņi redzēja, kā tas varētu izskatīties un ka ir potenciāls attīstībai,” stāsta A. Bebris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iztika bez birokrātijas

Kā parasti, būvniecības projektu laikā radušies arī neparedzēti sarežģījumi, kur bijusi nepieciešama palīdzība no pašvaldības. Tomēr arī pats ieceres autos ir pārsteigts par to, cik ātri viss tika atrisināts. “Novada dome bija maksimāli pretimnākoša, arī būvvalde operatīvi izvērtēja ieceri, atbalstīja vietas izvēli. Arī no Valsts vides dienesta bija tikai pozitīva attieksme. Tas stimulē darbam. Tas ir svarīgi arī no vides tīrības aspekta – šeit koncentrēsies netīrie ūdeņi, un automašīnas nebūs jāmazgā upju un ūdens krātuvju tuvumā.
Tā ir diezgan liela problēma, jo arī mazdārziņos cilvēki bieži mazgā automašīnas, tādējādi piesārņojot vidi.  Tomēr šinī gadījumā birokrātijas gaiteņi bija diezgan īsi. Esmu priecīgs par pretimnākšanu,” uzslavē A. Bebris.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.