Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnē maina konteinerus

Laikraksta redakcijā vērsušies alūksnieši, kuri pamanījuši, ka pie daudzdzīvokļu namiem Alūksnē nomainīti sadzīves atkritumu konteineri no metāla uz plastmasas. Skaidrojam, kāpēc tā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nolietojuma pazīmes

SIA “Pilsētvides serviss” Malienas reģiona vadītāja Iveta Ivašenko skaidro, ka pērn vasarā sākta metāla konteineru ar tilpumu 1,1 m3 maiņa uz jauniem plastmasas konteineriem ar tādu pašu tilpumu. “Konteineru maiņa sakrita arī ar dezinfekcijas procesu. Lielai daļai metāla konteineru bija nolietojušās pacelšanas sistēmas, salauztas vāku atsperes. Mūsu atkritumu savākšanas mašīnas ir ar modernākām konteineru uzkabināšanas sistēmām, līdz ar to bija apgrūtināta un laikietilpīgāka metāla konteineru pacelšana un iztukšošana. Protams, arī vizuālais aspekts tika ņemts vērā,” stāsta I. Ivašenko.

Alūksnes novadā jau nomainīti teju 60 konteineri. To turpina arī šobrīd, maiņa paredzēta vēl apmēram 30 konteineriem, ko pabeigs pavasarī. SIA “Pilsētvides serviss” aicina atbildīgi un pareizi šķirot sadzīves atkritumus, jo tā iedzīvotāji samazina ikmēneša mājsaimniecības izdevumus par atkritumu izvešanu, bet iepakojuma materiālu pārstrāde ļauj taupīt enerģiju un dabas resursus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.