Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnē karavīra zvērestu dos 88 topošie virsnieki

Foto: NRA

Sestdien, 17. oktobrī, Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā, Alūksnē 88 kadeta kandidāti – topošie virsnieki, kas uzsāka kadeta kandidāta militārās pamatapmācības kursu šā gada septembrī un sekmīgi pabeiguši apmācības pirmo posmu, svinīgā ceremonijā dos karavīra zvērestu. “Alūksniešiem.lv” AM Militāri publisko attiecību departamenta preses nodaļas vecākā referente majore Mairita Senkevicina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svinīgo zvēresta došanas ceremoniju apmeklēs Mācību vadības pavēlniecības komandieris, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektors pulkvežleitnants Oskars Kudlis.

Savukārt 15. oktobrī  Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā, Alūksnē notiks svinīgā ceremonija, kurā Instruktora speciālista kursu absolvēs 17 kursanti un 11 no viņiem turpinās mācības Virsnieka speciālista kursā Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā.

Instruktora speciālista kursu absolvēs Informācijas tehnoloģiju jomas speciālisti, ārstniecības personas, juristi, kapelāni un psihologs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bruņotie spēki aicina pieteikties profesionālajam dienestam ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs dzīvojošos Latvijas pilsoņus. Atgriezties dienestā tiek aicināti arī karavīri, kuri savulaik ir atvaļinājušies rezervē, bet dienesta pakāpei noteiktais maksimālais vecums vēl ļauj slēgt profesionālā dienesta līgumu.

Profesionālajā dienestā pieņem Latvijas pilsoņus un pilsones vecumā no 18 līdz 40 gadiem ar vismaz pamatizglītību, valsts valodas zināšanām B1 līmenī un bez kriminālās sodāmības. Ar pamatprasībām, pieteikšanās kārtību un atlasi profesionālajam dienestam un studijām aizsardzības akadēmijā interesenti var iepazīties bruņoto spēku tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā “Kļūsti karavīrs!”. Savukārt ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas piedāvātajām studiju programmām var iepazīties tās tīmekļvietnes www.naa.mil.lv sadaļā “Studijas”.

Izvēloties profesionālo dienestu, karavīri iegūst stabilitāti, konkurētspējīgu un motivējošu atlīdzību, sākot no 900 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas, kā arī plašas sociālās garantijas, tai skaitā valsts apmaksātu veselības aprūpi un garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma, karjeras izaugsmi, bezmaksas apmācību specialitātē, svešvalodās un citās dienestam nepieciešamās jomās, darbu komandā mācībās Latvijā un ārvalstīs, tai skaitā arī starptautisko operāciju rajonos. Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.