Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnē 29. decembrī Donoru diena

Alūksnē 29. decembrī no pulksten 9.00 līdz 13.00 – Donoru diena Alūksnes novada domes telpās, Dārza ielā 11.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šis ir izaicinājumu laiks, un donoru atbalsts šobrīd ir īpaši nepieciešams, lai palīdzētu visiem pacientiem. Ļoti gaidīsim Alūksnes novada iedzīvotājus Donoru dienā. “Covid-19” nav apturējis citas smagas saslimšanas un nelaimes gadījumus. Arī šobrīd slimnīcās atrodas daudzi pacienti, kuriem vajadzīga asins pārliešana un donoru atbalsts,” saka Valsts asins donoru centra sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Sarkanābola.

Gaidīti tiek visi veseli donori, kuri ir pārliecināti par savu veselības stāvokli un var ziedot asinis. Pēc starptautiskajām rekomendācijām, asins ziedošana nav uzskatāma par masu pulcēšanās pasākumu, bet ir atbalstāma un veicināma arī šajā sarežģītajā laikā. “Pirms ierašanās, donora anketu aicinām aizpildīt elektroniskā formā: https://www.vadc.lv/donoriem/asins-donora-anketa ne ātrāk kā dienu pirms asins ziedošanas. Izbraukumos donora anketas izdrukāšana netiek nodrošināta, jāierodas ar izdrukātu anketu. Gadījumā, ja nav iespējams to izdrukāt, anketu varēs aizpildīt arī uz vietas,” informē I. Sarkanābola.

Viņa uzsver – visās donoru pieņemšanas vietās tiek ievēroti pastiprināti piesardzības pasākumi, lai garantētu drošu vidi. “Mūsu prioritāte ikdienā un it īpaši šajā periodā ir rūpēties gan par VADC personāla, gan donoru drošību, kā arī nodrošināt drošus asins komponentus slimnīcām. Mēs ievērojam visus valstī noteiktos drošības pasākumus, Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijas. Mums iekšēji ir izstrādāts rīcības plāns “Covid-19” vīrusa izplatības risku mazināšanai, kuru stingi ievērojam, kā arī prasības darbiniekiem personīgās higiēnas un profilakses pasākumu ievērošanai. Attiecīgi, katrs darbinieks seko savam veselības stāvoklim un nedodas uz darbu, ja ir kaut mazākās šaubas. Katru rītu darbiniekiem tiek mērīta temperatūra, kā arī pārrunāts veselības stāvoklis. Periodiski notiek arī VADC darbinieku testēšana,” saka I. Sarkanābola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Valsts asins donoru centra infogrammas


“Covid-19” ir infekcijas slimība, kuras galvenais izplatīšanās veids ir sīku pielienu veidā. Līdz ar to svarīgākais ir ievērot nepieciešamos distancēšanās un dezinfekcijas pasākumus. Pirms ierašanās kādā no asins nodošanas vietām donoriem lūdz iepazīties ar drošības nosacījumiem un veselības atbilstības kritērijiem. Jautājumu gadījumā aicina zvanīt uz VADC bezmaksas tālruni – 8000 0003 ( darba dienās no plkst.08.30 līdz 17.00).
“Pavasarī arī izbraukumos bijām ieviesuši rindu sistēmu, tomēr izbraukumos to atcēlām, jo sapratām, ka tā īsti nedod vēlamo rezultātu,” saka I. Sarkanābola.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.