Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Akcija ‘’Silto džemperu diena’’ 

Foto: Alūksnes novada pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” arhīvs

Jau devīto gadu pēc kārtas Latvijā notiks akcija ‘’Silto džemperu diena’’, ar mērķi izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi, klimatam draudzīgākus paradumus. Vides izglītības fonds aicina 9. februārī pievienoties ikvienu un iesaistīt izaicinājumā arī savas ģimenes, pašvaldības, izglītības iestādes, sadarbības partnerus, rosinot katram savā dzīvesvietā/darba vietā kaut nedaudz samazināt gaisa temperatūru un uzvilkt siltāku džemperi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes novada pirmsskolas izglītības iestādē “Sprīdītis” šis ir ikgadējs pasākums, kad bērni tiek aicināti uzvilkt savu mīļāko silto džemperi. Šī gada akcijas moto: Mana rīcība klimata labā!

Latvijā Ekoskolas aktīvi iesaistās akcijā jau vairākus gadus un daudzas īsteno ne tikai vienojošo aktivitāti – gaisa temperatūras samazināšanu telpās, bet arī iesaista citas vietējās organizācijas, uzrunā sabiedrību, organizē diskusijas un konkursus par klimata tēmu. Šogad akcijā piedalīsies vairāk nekā 90 Ekoskolas, kas ieplānojušas dažādas aktivitātes, piemēram, došanās dabā, lai netērētu lieki energoresursus, džemperu radīšana no otrreiz izmantojamā materiāla, suņu gultas šūšana izmantojot vecos džemperus un daudzas citas aktivitātes. Ar savu piemēru Vides izglītības fonds aicina ikvienu padalīties sociālajos tīklos, izmantojot mirkļbirkas #UzvelcDžemperi un #ManRūp.

Akcija ‘’Silto džemperu diena’’ radās 2005. gadā, kad Ekoskolas Beļģijā aicināja sabiedrību pievērst uzmanību klimata pārmaiņām un veikt vienkāršas ikdienas darbības – samazināt apkures jaudu un uzvilkt siltāku džemperi, biežāk braukt ar velosipēdu vai doties ar kājām, izvēlēties vietējos, bioloģiski audzētos, pēc iespējas augu valsts produktus un citus paradumus. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.