Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Akcijā aicina apgleznot pastkastītes

Mūzikas un mākslas festivāla “Bildes 2019” vasaras nometnes darbi.

“Bilžu birojs” aicina izkrāsot savu ikdienu, piedaloties akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!”, tādējādi kļūstot par mūzikas un mākslas festivāla “Bildes 2020” neklātienes dalībnieku.
“Mūsdienās cilvēki aizvien vairāk par saziņas avotu izmanto internetu un sociālos tīklus, bet nekas nevar būt personiskāks par pastkastītē saņemtu, ar roku rakstītu vēstuli vai atklātni, ko uz mājām atgādājis pastnieks. Pastkastīti ik dienu uzlūkojam, arī gaidot savus iecienītos preses izdevumus. Varētu teikt, ka pastkastīte ir mājvieta ziņām, pārsteigumiem, labām domām, vēlējumiem un sapņiem.
Tāpēc palūkosimies, kādas ir mūsu pastkastītes – vai tās eņģes, krampīšus vēl nav pamatīgi saēdis laika zobs? Varbūt pašā pastkastītē jau kādu laiku iemājojusi rūsa? Vai daudzu gadu lietus un sniegi nav līdz nepazīšanai pārvērtuši vectēva darināto koka pastkastīti? Iespējams, ceļmalas pastkastīte klusi skumst pēc svaigas krāsas kārtas un nelielas pielabošanas… Bet tikko veikalā pirktā, jaunā pastkastīte priecātos par nelielu, bet īpašu akcentu. Paliekot mājās un sakopjot savas mājas un dārzus, ņemsim rokās ne tikai grābekļus un lāpstas, bet arī otas un krāsu bundžas, radoši atjaunosim savas esošās pastkastītes vai darināsim jaunas,” aicina “Bilžu biroja” producente Tija Auziņa.
Viņa atgādina, ka ideju par pastkastīšu mākslinieciskošanu, domājot par vēstuļu sūtīšanas un saņemšanas burvību, festivāla “Bildes” dalībnieki (mūziķi, mākslinieki, fotogrāfi, žurnālisti u.c., kā arī viņu bērni) īstenoja pērn, kad piešķīra tām jaunu, neierastu veidolu.
Interesantāko darbu autori saņems “Bilžu biroja” un valsts akciju sabiedrības  “Latvijas Pasts” pateicības rakstus un pārsteiguma balvas. Nolikums un cita informācija par akciju atrodama internetā: www.bildes.lv.
“Ceram, ka ar plašu pastkastīšu galeriju Latvijas laukos un pilsētās šajā rudenī sagaidīsim Latvijas senākā mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” 35 gadu jubileju. Prieks, ka akciju informatīvi atbalsta arī “Alūksnes un Malienas Ziņas” un reģionālais portāls “Alūksniešiem.lv”,” saka T. Auziņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā to paveikt?
◆ Akcijā aicināti piedalīties privāto pastkastīšu īpašnieki, uzņēmumi, izglītības iestādes, bibliotēkas un nevalstiskās organizācijas.

◆ Var izmantot jebkādus materiālus un tehnisko izpildījumu – gleznošanu, kalšanu, kokgrebumu veidošanu, šūšanu, klūgu pīšanu, kolāžu veidošanu, ploterēšanu, datorsalikumu izmantošanu vai pat pavisam jaunu, īpašu autortehniku. Lai sagatavotu ilgnoturīgus darbus, jāatceras, ka ikdienā pastkastīte būs pakļauta laikapstākļu ietekmei, tāpēc ieteicams izvēlēties āra darbiem piemērotas un noturīgas krāsas un materiālus.

◆ Lai piedalītos akcijā, darba autors vai tā pārstāvis ar īpašnieka piekrišanu pastkastīti nofotografē labā kvalitātē (divas fotogrāfijas – viena tuvplānā, otra – reālajā vidē) un līdz 10. septembrim nosūta uz e-pastu: pastkastites@bildes.lv, vēstulē norādot darba autora/-u vārdu, uzvārdu, vecumu, pilnu pastkastītes atrašanās vietas adresi, darba nosaukumu un īsu stāstu par pastkastītes mākslinieciskošanas ideju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

◆ Mākslas darbu autori aicināti publicēt savas apgleznotās pastkastītes un to tapšanas gaitu sociālajos tīklos Facebook, Instagram, Draugiem.lv, izmantojot tēmturus #Pastkastites un #paliecmājās un pievienojot/ietagojot @FestivalsBildes, lai “Bilžu birojs” varētu sekot līdzi un dalīties ar šiem ierakstiem savos sociālajos tīklos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.