Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vēl tikai šonedēļ aicinām ieteikt pretendentus balvai “Alūksnietis 2020”

Gaidot Alūksnes pilsētas svētkus, ko šogad svinēsim pieticīgāk un nedaudz citādāk no 31. jūlija līdz 2. augustam, Alūksnes un Apes novadu laikraksts “Alūksnes un Malienas Ziņas” un portāls “Alūksniešiem.lv” aicina ikvienu piedalīties labo vārdu akcijā un ieteikt izpalīdzīgus, darbīgus, godprātīgus alūksniešus, kuri būtu pelnījuši, lai viņiem teiktu paldies!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sabiedrības balva

Svētki ir laiks, lai uzteiktu šos īpašos cilvēkus. It īpaši šogad, kad valstī ieviestas dažādas korekcijas saistībā ar koronavīrusu. Apvienotā laikraksta redakcijas kolektīvā esam nolēmuši turpināt 2016. gadā sākto tradīciju Alūksnes pilsētas svētkos, kad mūsu portāls “Alūksniešiem.lv” svin dzimšanas dienu (šogad tā būs jau 12.!), pasniegt īpašu sabiedrības gada balvu “Alūksnietis 2020”. Tas ir stiklā atveidots spalvaskāts, ko darinājis mākslinieks Ēro Rass no Cēsīm. To saņems viens cilvēks, kuru balvai nominēs portāla “Alūksniešiem.lv” lasītāji. Turklāt šis gads ir īpašs ar Alūksnes pilsētas simtgades svinībām, tāpēc raugiet, lai ikviens alūksnietis tiktu pamanīts.

Paldies var būt tik dažāds!

Ieteiktajam pretendentam tie var būt gan Latvijas un pasaules mēroga panākumi, kas likuši Alūksnes vārdam spoži izskanēt, gan vienkārši līdzcilvēka atbalsts kritiskā brīdī. Paldies var teikt par darbu, kas ieguldīts pilsētas labiekārtošanā un attīstībā, pozitīvo attieksmi pret to, uzņēmējdarbības veicināšanu, kultūras dzīves popularizēšanu, ieguldījumu sporta aktivitāšu un sportistu sasniegumu veicināšanā un citā. Par ieguldīto darbu dažādās dzīves jomās, par mūža darbu, par neizsīkstošu enerģiju, par aktīvu līdzdalību, sabiedrisko darbu, pulciņu nodarbību popularizēšanu, nesavtīgu darbu iedzīvotāju veselības aprūpē. Par radošu darbu un godprātīgu, pozitīvu attieksmi vai vēl kādu citu paldies, jo katrs paldies ir vērtīgs!
Rosinām atklāt šo cilvēku vārdus un labos darbus, lai par viņiem uzzinām mēs visi! Paldies visiem, kuri aptaujā piedalījās iepriekšējos gados. Pateicoties jums, šī balva jau iegūlusi alūksnieša, strūklaku meistara Alvita Grīvnieka, pediatres Ineses Priedītes, pedagogu Ilzes un Sandora Līviņu rokās.

Ceram, ka šovasar varēsim vienoties skaistā godināšanas mirklī, pasakot sirsnīgu paldies. Sabiedrības balvas “Alūksnietis 2020” pasniegšana notiks Alūksnes pilsētas svētku laikā, 1. augustā pie Alūksnes Jaunās pils – pirms mazo alūksniešu godināšanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesakām un balsojam

No 10. līdz 19. jūlijam aicinām ieteikt pretendentus balvai “Alūksnietis 2020”:

 • rakstot komentārus pie šī raksta portālā www.aluksniesiem.lv
 • sūtot ziņu e-pastā: info@aluksniesiem.lv
 • ienākt personīgi “Alūksnes un Malienas Ziņu” redakcijā Rūpniecības ielā 7a un izstāstīt, kurš būtu šo balvu pelnījis
 • zvanot uz redakciju: 26410083.
  Jānorāda pretendenta vārds, uzvārds un pamatojums, kādēļ tieši viņam būtu jāsaka paldies.

No 20. līdz 27. jūlijam aicināsim portālā balsot par ieteiktajiem pretendentiem (tad pretendentus ieteikt vairs nevarēs).
Balsošanas aptauja būs izvietota portāla labajā malā. Atgādinām, ka pērn neviens alūksnietis netika apbalvots, jo balsošanas laikā tika veiktas krāpnieciskas darbības. Tāpēc šogad aicinām balsot godprātīgi, lai varam godināt alūksnieti, kurš pelnījis sabiedrības novērtējumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (6)

 1. IESŪTĪTS PIETEIKUMS:

  “Alūksnei tik nozīmīgajā laikā- simtgades svinību gadā, vēlos ieteikt gada balvai kultūras un sporta darba organizatori Sanitu Eglīti. Visi skaistie pasākumi pilsētā ir viņas izloloti. Arī ikgadējie pilsētas svētki, kuri visus gadus svinēti ar lielu vērienu. Taču visbiežāk mēs nepamanām tos cilvēkus, kuri rūpējušies ,lai svētki patiešām būtu svētki! Uzskatu,ka Sanita Eglīte ir pelnījusi šo balvu!”

 2. IESŪTĪTS PIETEIKUMS:

  “Šovasar balva būtu jāpasniedz Alūksnes slimnīcas traumatologam-ortopēdam Leonīdam Perevertailo, kurš sevi un savas zināšanas nesavtīgi dāvā pacientu ārstēšanai Alūksnes slimnīcā. Dakteris ir zinošs, kompetents un nekad neatteiks grūtā brīdī. Veic brīnumus tepat mūsu slimnīcā, palīdzot neskaitāmiem cilvēkiem. Paldies par izcilību!”

 3. IESŪTĪTS PIETEIKUMS:
  “Manuprāt, titulu “Alūksnietis 2020″ ir pelnījuši divi pretendenti:
  1. Ilona Riekstiņa – Alūksnes vārdu nes, ar savā gides zināšanām un prasmēm ar tām dalīties ar citiem, ļoti tālu pasaulē.
  2.Leonīds Perevertailo – dakteris, kurš savā darbības laikā, palīdzējis ļoti, ļoti daudz cilvēkiem, nesaudzējot sevi.
  Paldies abiem šiem ļaudīm par nesavtīgo, ieguldīto darbu!”

 4. IESŪTĪTS PIETEIKUMS:

  Balvu pelnījusi Ilze Zvejniece. Enerģiska, azartiska jauniete, kas realizē idejas visām Alūksnes iedzīvotāju grupām.
  Stiprinot mērķtiecīgu labdarības attīstība Alūksnes un Apes novadā, atbalstot sabiedrības iniciatīvas un iesaistot visas iedzīvotāju grupas, lai risinātu kopienas problēmas. Ilze ar savām idejām ienes jaunas vēsmas Alūksnē, gan piesaistot brīvprātīgos, gan piedāvājot dažādas aktivitātes nevalstiskajām organizācijām. Paldies, Ilze!

 5. IESŪTĪTS PIETEIKUMS:
  “Vēlos izvirzīt keramiķi Uģi Puzuli balvai ‘Alūksnietis 2020’.
  Pats meistars par saviem darbiem saka, ka viņš piekopj Vidzemei raksturīgas formas ar Latgales krāsu gammu, kas lieliski harmonē ar viņa darbnīcas skaisto Racupkalna ainavu. Piedāvā ekskursijas, kur demonstrē sava amata prasmes, kopā ar radošajām darbnīcām, kur ir iespēja darboties ar mālu. Uzņem gan lielas autobusu grupas, gan ģimenītes. Uģis ir pirmais cilvēks Alūksnes novadā, kas ieguva apbalvojumu Kultūras Latviskais mantojums par radošu, godprātīgu un pozitīvu attieksmi pret savu darbu. Ir nesis Alūksnes vārdu gan Latvijā, gan ārpus tās , ar izstādēm.“

 6. IESŪTĪTS PIETEIKUMS:
  “Manuprāt, īstena alūksniete ir Sanita Adlere, jo kopš viņas projektiem, nu jau daudzu gadu garumā, Alūksne ir ”uzburbuļojusi” skaistumā. Atdzīvojušies kādreiz piekrūmotie pilsētas stūrīši. To saka visi pilsētas ciemiņi un īstenie skaistuma un sakoptības cienītāji-alūksnieši. Pilsētas 100- gadē es par alūksnieti 2020 SANITU ADLERI.”

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.