Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina Ziemassvētku dievkalpojumos būt klāt attālināti

Foto: Pexels.com/ Attēlam ilustratīva nozīme

Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns: “Decembris tradicionāli ir Adventa laiks, kad visa pasaule gatavojas ziemas saulgriežu un Jēzus Kristus dzimšanas svētkiem. Plašs apmeklētāju loks pulcējas arī Latvijas dievnamos. Taču šogad Ziemassvētku sagaidīšanas laiks mums visiem uzliek savus pārbaudījumus un izaicinājumus, jo vēl aizvien visa pasaule turpina smagu cīņu ar Covid-19 izraisīto pandēmiju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mēs cīnāmies pret Covid-19 pandēmiju un sargājam sabiedrības veselību. Tādēļ aicinu iedzīvotājus palikt mājās un šī gada svētku dievkalpojumos un citos ar svētku norisi saistītajos notikumos piedalīties attālināti – izmantojot internetu, TV un radio starpniecību.”

Tieslietu ministrija vērš uzmanību, ka ārkārtējās situācijas laikā tiks nodrošinātas Ziemassvētku dievkalpojumu translācijas medijos. Lai ārkārtējās situācijas laikā aizsargātu sabiedrības veselību un samazinātu inficēšanās risku ar Covid-19, šobrīd notiek sarunas starp reliģiskajām savienībām (baznīcām) un plašsaziņas raidītājiem, lai varētu aptvert Ziemassvētku dievkalpojumu translāciju visās tradicionālajās konfesijās.

Tieslietu ministrija aicina reliģiskās organizācijas plānot visus svētku dievkalpojumus, cik iespējams, bez apmeklētāju klātbūtnes, garīgajam un kalpojošajam personālam izvairoties no tieša kontakta un kopīgu priekšmetu lietošanas. Savukārt reliģiskās darbības veikšanas vietu apmeklētājiem obligāti jālieto mutes un deguna aizsegs un jāievēro visi noteiktie piesardzības pasākumi, izvairoties no dziedāšanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Augstu novērtēju reliģisko organizāciju pārstāvju aktīvo iesaisti ieviesto drošības pasākumu skaidrošanā un ticīgo mudināšanā ievērot visas valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai,” baznīcu lomu uzsver tieslietu ministrs.

Pateicoties reliģisko savienību (baznīcu) un sabiedrisko un komerciālo mediju veiksmīgai sadarbībai, Ziemassvētku dievkalpojumu un citu svētku pasākumu translāciju saraksts arvien tiek papildināts – ar to ir iespējams iepazīties Tieslietu ministrijas mājaslapā.

Ziemassvētku dievkalpojumu un citu svētku pasākumu translāciju saraksts:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
 • Latvijas Dievturu sadraudzes svētku pasākuma translācija 19.decembrī plkst.  9:00
 • Romas katoļu Baznīcas dievkalpojums 20. decembrī plkst. 12.00 (Adventes 4.svētdiena);
 • Septītās Dienas Adventistu Latvijas draudžu savienības dievkalpojums 24. decembrī plkst. 18:00;
 • Romas katoļu Baznīcas dievkalpojums 24.decembrī plkst. 18.00 (Ziemassvētku svētvakars);
 • Latvijas Pareizticīgās Baznīcas dievkalpojums 24. decembrī 18.00;
 • Romas katoļu Baznīcas dievkalpojums 25. decembrī plkst. 12.00 (Kristus piedzimšanas svētki);
 • Romas katoļu Baznīcas dievkalpojums 27. decembrī plkst. 12.00 (Svētdiena pēc ziemassvētkiem, Svētās Ģimenes svētki);
 • Romas katoļu Baznīcas dievkalpojums 1. janvārī plkst. 12.00 (Jaunā gada sākums, Vissvētākās Jaunas Marijas Dieva Mātes svētki);
 • Romas katoļu Baznīcas dievkalpojums 3. janvārī plkst. 12.00 (Otrā svētdiena pēc Ziemassvētkiem);
 • Romas katoļu Baznīcas dievkalpojums 6. janvāris plkst. 12.00 Zvaigznes diena (Triju ķēniņu svētki);
 • Latvijas Pareizticīgās Baznīcas dievkalpojums 6. janvārī plkst. 23.00;
 • Latvijas Pareizticīgās Baznīcas dievkalpojums 19. janvārī plkst. 9.00;
 • Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Ziemassvētku dievkalpojums no Doma baznīcas 24. decembrī plkst. 18.20 – pārraide LTV1;
 • Par LELB draudžu Ziemassvētku dievkalpojumu pārraidēm internetā informācija pieejama LELB mājaslapā un draudžu mājaslapās.

Svarīgi:

Respektējot Latvijas Republikas Satversmē nostiprinātās personas tiesības uz reliģijas brīvību un pamatojoties uz valdības rīkojumā noteikto, reliģiskās darbības veikšanas vietā vienlaikus var atrasties tikai tāds personu skaits, kas nepārsniedz 20% no telpu kapacitātes, ievērojot, ka uz katru apmeklētāju tiek nodrošināti 10m2.

 Ministrija aicina visas reliģiskās organizācijas publiski informēt draudzes locekļus par ierobežojumiem un ar atbildību izturēties pret tiem, ievērojot maksimālo piesardzību.

Tāpat reliģiskajām organizācijām ir jāsadarbojas ar Valsts policiju un citām institūcijām sabiedriskās kārtības un epidemioloģiskās drošības prasību nodrošināšanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.