Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina ziedot Apes skolas balvu fondam

Alūksnes un Apes novada fonds šonedēļ uzsāka ziedojumu vākšanu “Apes skolas balvu fondam”. Idejas iniciatori ir Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas vecāki, kuri vēlas turpināt iesākto tradīciju – materiāli apbalvot labākos skolēnus. Lai arī pašvaldība finansējumu tam nav paredzējusi, vecāki apņēmušies nepieciešamo naudas summu savākt paši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolas vecāku padomes priekšsēdētāja Elīna Zariņa stāsta, ka vēl Apes novada laikā skolēnu sasniegumi mācībās un olimpiādēs novērtēti ar naudas balvām. Tas motivējis bērnus censties vairāk, izdarīt labāk, ieguldīt laiku un neatlaidību, sasniegt labus rezultātus un nest Apes vārdu valsts mērogā. “Naudas balvas bija dzinulis, to atzīst arī paši pedagogi. Tagad tā vairs nav. Lai bērniem būtu novērtējuma sajūta un viņu panākumus pamanītu, būtu vērtīgi atgriezties pie naudas balvu piešķiršanas,” teic E. Zariņa.

Nepieciešami 1000 eiro

Aptuvenā naudas summa, kas nepieciešama labāko bērnu apbalvošanai, ir 1000 eiro. “Ļoti ceram uz ziedotāju atbalstu. Katrs ziedojums būs iespēja pateikt paldies bērnam par paveikto. Protams, arī vecāki aktīvi iesaistīsies ziedojumu vākšanā, piemēram, uzrunājot sev zināmos uzņēmējus, draugus vai kolēģus. Ziedos arī paši,” teic E. Zariņa un pauž cerību, ka izdosies savākt visu nepieciešamo summu. Ja tomēr neizdosies, apbalvos tikai pašus labākos. E. Zariņa arī neslēpj, ka ziedojumu piesaiste skolēnu naudas balvām ir tikai šī gada risinājums. Vispareizāk būtu finansējumu tam paredzēt pašvaldības budžetā. “Vai šobrīd ir vērts iet uz pašvaldību un runāt par to? Situācija izglītības nozares stratēģijas dēļ ir saspīlēta, finansējuma trūkst un visur meklē iespējas ietaupīt. Kā būs turpmāk, prognozēt nevaru. Ja citu iespēju nebūs, ziedojumus skolēnu naudas balvām piesaistīsim arī turpmāk. Viss gan atkarīgs no tā, kāda būs līdzcilvēku atsaucība. Ja mūs atbalstīs un mērķi sasniegsim, tad varam mēģināt arī turpmāk. Vidi sev apkārt veidojam mēs paši – katrs pats un visi kopā,” saka E. Zariņa.

Par dažādiem sasniegumiem

Naudas balvas paredzēts piešķirt mācību gada noslēgumā. To apmērs – no 20 līdz 45 eiro vienam bērnam. Piemēram, 4. līdz 9. klašu skolēni par vidējo vērtējumu 9,5 līdz 10 balles ikdienas darbā varēs saņemt 40 eiro, bet par 7,5 līdz 7,9 ballēm – 20 eiro. Iegūstot 1. vietu mācību olimpiādē, konkursā, projektos vai zinātniski pētniecisko darbu konkursā, naudas balva būs 25 eiro, ja 1. vieta būs vēsturiskā novada vai valsts mērogā – 45 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par sasniegumiem individuālo sporta veidu sacensībās reģionā vai valsts mērogā uzvarētāji saņems 1. vieta – 20 eiro, 2. vieta – 15 eiro, un 3. vieta – 10 eiro, pie nosacījuma, ja apbalvojamais ir sekmīgs visos mācību priekšmetos. Alūksnes un Apes novada fonda mājaslapā publiskoti skolēnu sasniegumu un naudas balvu piešķiršanas kritēriji. “Apbalvojamo sarakstu ar rīkojumu apstiprinās skolas direktore, bet naudas balvas izmaksās fonds. Vecāki tajā nekādi netiks iesaistīti, tādēļ nevajadzētu būt satraukumam, ka naudas balvas dalīsim savējiem,” teic E. Zariņa.

Bērni ir vērtība

Sakārtojot skolu tīklu, vairākās vietās Latvijā šogad slēgs mazās skolas. Apei tas gan nedraud. E. Zariņa nespēj iedomāties, ka Apē skola varētu nebūt. “Esmu lepna, ka Apes skolā mācās mana meita un mācīsies arī dēls. Katrs bērns skolā ir vērtība. Bērni ir gudri, iesaistās visās skolas aktivitātēs. Pedagogi ir uz attīstību vērsti, arvien iegūst jaunas zināšanas, ko savukārt nodod skolēniem. Piemēram, kompetenču pieeja ir izaicinājums kā skolotājiem, tā bērniem, nav viegli, bet visi mēģina un dara. Skolotāji ir ļoti centīgi un grib, lai arī bērniem ir labi, saņem pēc iespējas vairāk. Es kā vecāks jūtos droši. Zinu, ka skolā darīs visu, lai manam bērnam būtu labi. Skolotāji pieskata katru, redz un zina, ko viņi dara. Ja skolā ir kādas konfliktsituācijas, visu izrunā un atrisina. Tā ir mazo skolu priekšrocība. Ja paši esam atvērti un draudzīgi, tad to pašu saņemam pretī,” saka E. Zariņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziedot

“Apes skolas balvu fondam” var Alūksnes un Apes novada fonda akcijai “A un A Jaunie talanti” norādot mērķi “Ziedojums Apes skolas balvu fondam” vai ar pārskaitījumu: Nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds” Reģ. Nr.: 40008090271 LV96UNLA0050019750651 AS “SEB Banka” Maksājuma mērķis – “Ziedojums Apes skolas balvu fondam”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.