Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina uz zemledus makšķerēšanas sacensībām “Ilgāja zivtiņa”

Zemledus makšķerēšanas sacensības paredzēts aizvadīt Alūksnes novada Veclaicenes pagastā Ilgāja ezerā 11. februārī. Sacensību sākums pulksten 11.00 līdz pulksten 14.00, starts pie Ilgāja ezera, Reģistrācija pasākuma norises vietā no pulksten 10.00 līdz 10.45. Sacensību laiks (ilgums) var mainīties, makšķerniekiem vienojoties ar sacensību organizatoriem sacensību dienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada pašvaldība un sporta darba organizators Guntis Kozilāns informē, ka sacensību mērķis ir veicināt Latvijas – Igaunijas pierobežā dzīvojošo cilvēku sadarbību. Popularizēt zemledus makšķerēšanu Ilgāja (Kikkajärv) ezerā kā veselīgu un aktīvu sporta veidu. Tikties domubiedriem no abām valstīm, noteikt labākos zemledus makšķerniekus. Popularizēt atpūtu un tūrismu pierobežā esošajos Kornetu – Peļļu un Paganamaa dabas liegumos.

Sacensības notiek individuālā konkurencē. Makšķerēšanas sacensībām nav noteikta dalības maksa. Dalībnieku skaits nav ierobežots. Dalībniekus nedala vecuma un dzimuma grupās. Pasākums notiek uz Ilgāja ezera, ko Latvija dala ar Igaunijas Republiku, tāpēc obligāti līdzi jābūt pasei vai identifikācijas kartei. Sacensību dalībniekiem vecumā no 16 līdz 65 gadiem, izņemot personas ar invaliditāti, pie reģistrācijas jāuzrāda derīga Latvijas Republikas vai Igaunijas Republikas makšķerēšanas karte.

Sacensību dalībniekus individuāli apbalvos secīgi pēc lielākā zivju kopsvara – I, II, un III vieta. Ceļojošo kausu “Ilgāja zivtiņa” iegūs tās valsts makšķernieki, kuras sacensību dalībniekiem ir lielākais vidējais zivju svars uz vienu dalībnieku (makšķernieku). Sacensību organizatori ir tiesīgi noteikt papildu balvas par rezultātiem un pārsteiguma balvas. Sacensības rīko Alūksnes novada pašvaldība ar SIA “Pie zvejnieka”, SIA “RC Ainava” atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensību programma 10.00 – 10.45 Sacensību dalībnieku reģistrācija; 10.45 – 11.00 Sacensību atklāšana; 11.00 – 14.00 Zemledus makšķerēšana;
14.00 – 14.30 Svēršana, rezultātu apkopošana, pusdienas; 14.45 – Apbalvošana.

Izmanto iespēju!
Pasākumā gaidīti ne tikai zemledus makšķernieki, bet arī līdzjutēji, jo būs iespēja baudīt arī dažādas aktivitātes – braukt ar suņu pajūgiem, mieloties ar zupu, kopīgi sildīties ar siltu tēju un izkustēties, piedaloties dažādās ziemas aktivitātēs, apgūstot līnijdeju soļus. Paredzēta darbošanās ar niedrēm un “vilciņa atrakcija”.
Noslēdzoties sacensībām, turpat, aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene”, var doties kādā pārgājienā, uzkāpt tuvējos skatu torņos un baudīt ziemas ainavas. Ja ir vēlme pēc kā azartiskāka, var iegriezties tuvējā Ķauķu kalnā nobraukt ar kalnu slēpēm vai snovborda dēli, vai arī izvēlēties Drusku pilskalnu vai Katiņkalnu, kur izbaudīt nobraucienu ar ragaviņām vai sniega kamerām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.