Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina uz sarunu ar rakstnieci Daci Vīganti


Foto: no rakstnieces personīgā albuma

Trešdien, 24. aprīlī pulksten 13.30, Alūksnes novada bibliotēkā aicinām uz sarunu ar rakstnieci Daci Vīganti, informē Alūksnes novada bibliotēkas direktore Iveta Ozoliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dace Vīgante latviešu prozā ienāca strauji un pārliecinoši – ar 2016. gadā izdoto stāstu krājumu “Ledus apelsīns”, kas izpelnījās plašu atzinību gan lasītāju, gan kritiķu vidū un tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kategorijā “Spilgtākā debija” un  Latvijas sabiedrisko mēdiju balvai “Kilograms kultūras”- 2016., tai piešķirta Bērnu un jauniešu vecāku žūrijas balva. 

Arī autores otrais stāstu krājums “Tad redzēs” (2018.) nominēts balvai “Kilograms kultūras” – 2018. 2020. gadā dienas gaismu ieraudzīja trešais stāstu krājums “Bumbulītis”. Savukārt, 2022. gadā Dace Vīgante pievērsās lielākam prozas formātam, uzrakstot romānu “Romantiķis”. 2024. gadā apgādā “Zvaigzne ABC” izdota grāmata “Ledus okeāns” – tas ir pirmais stāsts, ar ko Dace pirms vairākiem gadiem spoži ienāca literatūrā.  Autores stāsti tulkoti angļu, lietuviešu, ķīniešu, igauņu un vācu valodās.

“Sāku rakstīt tad, kad šķita esam par vecu literatūrai. Visi autori, kuru darbi mani aizrauj, bija sākuši radīt jau jaunībā. Tomēr nepiepildītības sajūta zemapziņā gruzdēja tik neciešami, ka sapratu: ja ar to neko nedarīšu, zemdegas izplēnēs, un mani sagaida vien pieklājīgā darbā uzkrāts pensiju fonds un rimtas vecumdienas ģimenes dārziņā pie puķu dobes,” par sevi stāsta rakstniece. Vairāk uzzināsiet tikšanās reizē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka šī tikšanās notiek Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā Alūksnes novada bibliotēkas projekta “Rakstnieku stāsti par stāstiem” ietvaros.Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.