Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina tirgotājus un iedzīvotājus svētku laikā ievērot visus drošības pasākumus

Foto: pexels.com/ attēlam ilustratīva nozīme

Ņemot vērā Jāņu tuvošanos un daudzās brīvdienas, Ekonomikas ministrija (EM) aicina gan tirdzniecības nozares uzņēmumus un individuālos tirgotājus, gan iedzīvotājus būt atbildīgiem, iepirkšanās laikā ievērot visus drošības pasākumus un nedrūzmēties tirdzniecības vietās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

EM pārstāvji aģentūrai LETA pavēstīja, ka epidemioloģiskā situācija valstī pakāpeniski uzlabojas, bet vienlaikus atgādināja – joprojām veikalos un tirgos iekštelpās kā pircējiem, tā arī pārdevējiem nepieciešams lietot sejas aizsargmaskas, neatkarīgi no tā, vai cilvēks ir vai nav vakcinējies pret Covid-19.

EM pārstāvji atgādināja piecus drošas iepirkšanās pamatprincipi, kas ir jāievēro pircējiem, lai justos droši par savu veselību – telpās jālieto sejas aizsargmaska, jāievēro divu metru distance no citiem pircējiem, jādodas uz veikalu ar iepriekš sagatavotu iepirkumu sarakstu, jāplāno iepirkšanās pēc iespējas ilgākam laika posmam, jāiepērkas savlaicīgi, lai svētku dienās nav jādrūzmējas veikalos vai rindā pie veikala.

Vienlaikus EM pārstāvji uzsvēra, ka tirgotājiem pēc iespējas biežāk jāventilē un jāvēdina tirdzniecības telpas, kā arī jādezinficē virsmas, tostarp arī iepirkumu grozu un ratu rokturi, jākontrolē un jāvada veikala apmeklētāju plūsma (ar iepirkšanās ratu, grozu vai somu palīdzību), jo īpaši brīžos, kad tirdzniecības vietās vērojams maksimālais pircēju skaits, jāuzrauga, lai veikala apmeklētāji pareizi lietotu sejas aizsargmaskas un ievērotu distanci.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

EM atgādināja, ka āra tirdzniecībā – tirgos, gadatirgos, ielu tirdzniecībā – apmeklētājiem un tirgotājiem vairs nav jālieto sejas aizsargmaskas.

EM aicina sabiedrību ar sapratni izturēties pret drošības pasākumiem, kas saglabāti ar mērķi nodrošināt drošus apstākļus gan pircējiem, gan veikalu darbiniekiem. Savukārt tirdzniecības nozares uzņēmumiem un individuālajiem tirgotājiem EM atgādina, ka daudzajās svētku brīvdienās jo īpaši svarīgi ir vadīt apmeklētāju plūsmu tā, lai nenotiktu drūzmēšanās ne tirdzniecības vietās, ne rindās pie tām, lai iepirkšanās process būtu drošs gan pircējiem, gan veikalu darbiniekiem.

Informatīvās kampaņas “Drošs paliek drošs” mājaslapā pieejama plašāka informācija par aktuālajiem nosacījumiem tirdzniecības organizēšanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.