Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina sakopt apkārtējo vidi Lielajā talkā

Foto: pixabay.com

opavasar, 30. aprīlī, jau 15. reizi pēc kārtas Latvijā norisināsies Lielā Talka. Ikviens iedzīvotājs ir aicināts iesaistīties atkritumu savākšanas un vides labiekārtošanas darbos SOLO talkā vai pievienoties kādai no publiskajām talkām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī šogad talkotājiem ir iespējams individuāli vai ģimenes lokā veikt sakopšanas darbus SOLO talkās. Tomēr jāņem vērā, ka arī SOLO talka ir jāveic publiskā, nevis privātā teritorijā. Plānojot savu SOLO talku, to nav nepieciešams saskaņot ar novada talkas koordinatoru, taču vēlams talkas vietu atzīmēt Lielās talkas tīmekļa vietnē www.talkas.lv sadaļā SOLO talkas karte’22: https://talkas.lv/liela-talka/solo-talkas/.

Šogad Lielās talkas organizatori SOLO talkotājiem speciālos maisus piedāvā saņemt lielākajos “Rimi” veikalos no 23. līdz 30. aprīlim. Lai iegūtu talkas maisu, jāveic pirkums par jebkuru summu – viens čeks līdzvērtīgs vienam maisam. Jāņem vērā, ka SOLO talkas maisu skaits ir ierobežots.

          Tā kā Alūksnes novadā nav “Rimi” veikala, SOLO talkotājus, kas vēlas talkot publiskā teritorijā, lūdzam reģistrēt savu SOLO talku Lielās talkas tīmekļa vietnē un sazināties ar talkas koordinatori Alūksnes novadā – pašvaldības Centrālās administrācijas zemes ierīkotāju Inesi Randu pa tālruni 26647519, lai vienotos par iespēju saņemt maisus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tīmekļa vietnē www.talkas.lv interaktīvajā “Lielās Talkas 22 kartē” talkotāji aicināti pieteikt trīs veidu publiskās talkas – atkritumu savākšanas, labiekārtošanas vai apvienotās talkas – labiekārtošanas un atkritumu savākšanas darbiem.

Lai talkotāji saņemtu talkas maisus, talka jāpiereģistrē https://talkas.lv/liela-talka/pieteikt-talku/, norādot saziņas kontaktus. Talkas koordinators novadā ar kontaktpersonu sazināsies, lai precizētu, kur un cik bezmaksas talkas maisus būs iespējams saņemt. Svarīgi atcerēties, ka talkas maisi tiks piešķirti tikai tad, ja talka paredzēta publiskajā teritorijā.

Alūksnes novada pašvaldība aicina iedzīvotājus iesaistīties publisko teritoriju sakopšanā. Ja iedzīvotāji vēlas piedalīties kādā no publiskajām talkām, aicinām izvēlēties no www.talkas.lv reģistrēto talku piedāvājuma, sazināties ar pagasta pārvaldi vai talkas koordinatori novadā I. Randu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja vēl nav radušās idejas par talkošanas vietu, alūksnieši ir aicināti 29. aprīlī piedalīties Alūksnes Muižas parka sakopšanas talkā, iepriekš sazinoties ar Alūksnes muzeju pa tālruni 29205295, lai vienotos par veicamajiem darbiem.

Arī pagastu iedzīvotāji tiek aicināti piedalīties Lielajā talkā un veltīt laiku publisko teritoriju kopšanai pagastos. Lūdzam sazināties ar konkrētā pagasta pārvaldi, lai noskaidrotu, kurās vietās nepieciešama palīdzība teritorijas kopšanā. Informācija par talku vietām novadā publicēta pašvaldības tīmekļvietnē www.aluksne.lv.

Atgādinām – Lielās talkas maisi paredzēti tikai talkas laikā savāktajiem atkritumiem! Piepildītie maisi jānogādā kādā no tuvākajiem maisu savākšanas punktiem, kas ir katrā pagastā, Alūksnes pilsētas teritorijā tādi ir vairāki. Informācija par maisu savākšanas vietām publicēta pašvaldības tīmekļvietnē www.aluksne.lv. Šajos punktos Lielās talkas maisus jānogādā līdz 2. maijam, lai atkritumu apsaimniekotājs tos pēc tam savāktu.

Ja piedalāties publiski izsludinātā talkā – informējiet attiecīgās talkas koordinatoru. Ja esat SOLO talcinieks kādā pagasta teritorijā, informāciju par maisu savākšanas punktiem noskaidrosiet attiecīgajā pagasta pārvaldē, savukārt, ja talkojat pilsētā, lūdzam sazināties ar talkas koordinatori novadā Inesi Randu, kas informēs par tuvāko maisu savākšanas punktu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.