Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina pieteikties apmaksātām studijām un garantētai darbavietai aptiekā

Foto: pexels.com/ attēlam ilustratīva nozīme

Gatavojoties jaunajai mācību sezonai šī gada septembrī, izsludināta pieteikšanās aptieku tīkla Apotheka apmaksātām farmaceita asistenta studijām Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sarkanā Krusta medicīnas koledžā. Studijām var pieteikties ikviens neatkarīgi no vecuma – kā jaunieši, tā cilvēki ar pieredzi citās profesijās. Lai pieteiktos, nepieciešama pabeigta vispārējā vai profesionālā vidējā izglītība (nav nepieciešams vērtējums ķīmijā).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Studētgribētāji, kuri izmanto Apotheka apmaksāto studiju iespējas, profesiju apgūst kopā ar citiem studentiem pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmā “Farmācija” un studiju noslēgumā iegūst farmaceita asistenta kvalifikāciju. Mācību ilgums ir 2.5 gadi, un tās notiek divas darbdienas nedēļā pēc koledžas noteiktā grafika. Studentiem, kuri nedzīvo Rīgā, Apotheka nodrošina bezmaksas uzturēšanos dienesta viesnīcā. Paralēli studijām teorētiskās zināšanas iespējams praktizēt Apotheka aptiekās, savukārt pēc studijām uzņēmums garantē pastāvīgu darbu kādā no Apotheka aptiekām. Jauni kolēģi esošajiem aptieku kolektīviem aktuāli aptiekās visā Latvijā – Ventspilī, Liepājā, Cēsīs, Balvos, Raganā, Dagdā, Aknīstē, Jelgavā, Jūrmalā, Kārsavā un citviet, kopumā vairāk nekā 100 aptiekās.

“Farmaceiti un farmaceitu asistenti ir pieejamākie un līdz ar to vieni no pieprasītākajiem veselības aprūpes speciālistiem. Taču ne visiem ir iespējas apgūt šo profesiju, jo kopējā mācību maksa ir ievērojama – aptuveni 3 500 eiro, tāpēc mēs, Apotheka, jau vairākus gadus ne vien mudinām apgūt farmaceita asistenta profesiju, bet arī atbalstām studentus, nodrošinot budžeta vietas speciālistiem un darbavietu pēc studiju pabeigšanas. Tāpat mūsu zinošākie un pieredzējušākie farmaceiti atbalsta studentus, palīdzot iegūt praktiskās iemaņas darbam aptiekā. Apotheka kolēģu pulkā jau ir ievērojams skaits kā studentu, tā absolventu, un mēs ar prieku gaidām komandai pievienojamies jaunos speciālistus,” stāsta Apotheka valdes loceklis Jānis Kūliņš.

Dinamiska, interesanta ikdiena un gandarījums par paveikto

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mans iepriekšējais darbs bija saistīts ar grāmatvedību, bet tad nolēmu izmantot iespēju un kļūt par farmaceita asistentu. Studiju laikā dzīvoju Liepājā, braucu mācīties uz Rīgu, protams, ceļā bija jāpavada salīdzinoši daudz laika, taču tas bija tā vērts, jo tagad varu turpināt dzīvot un arī strādāt savā pilsētā. Man ļoti patīk darbs aptiekā, ikdiena un pienākumi ir dažādi, jo darbs saistīts gan ar cilvēkiem, gan procesu organizēšanu un administratīvo uzdevumu veikšanu. Novērtēju, ka studiju laikā un joprojām nepārtraukti papildinu zināšanas, uzzinu ko jaunu – gan pati interesējos, gan ieklausos savos zinošajos kolēģos,” pieredzē dalās farmaceita asistente Irina Zeņko.

Svarīgākās īpašības, strādājot aptiekā – vēlme palīdzēt, vēlme mācīties, precizitāte

Farmaceita profesijā svarīgas dažādas prasmes un kompetences, taču, kā rāda pieredze, pats svarīgākais ir vēlme palīdzēt, jo tieši farmaceits ir tas, kurš ar savām zināšanām cilvēkiem palīdz orientēties medikamentu klāstā un to lietošanā, kā arī konsultē un iesaistās dažādu veselības jautājumu risināšanā. Tāpat, lai kļūtu par farmaceitu vai farmaceita asistentu, svarīga ir vēlme mācīties un apgūt jaunas zināšanas – pasaulē nepārtraukti tiek veikti dažādi pētījumi, atklāts līdz šim nezināmais – farmaceita profesijā būtiski sekot līdzi aktualitātēm un būt zinošam par nozares jaunumiem. Savukārt kā TOP trīs svarīgākā iezīme, ko min tikpat kā visi farmācijas nozarē strādājošie, ir precizitāte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

”Izcilu farmaceitu raksturo visu trīs īpašību apvienojums – vēlme palīdzēt, vēlme mācīties un precizitāte. Tāpat darbs aptiekās nozīmē saskarsmi ar cilvēkiem, tāpēc lieti noder arī komunikācijas prasmes,” papildina Jānis Kūliņš.

Pieteikšanās studijām līdz šī gada 30. jūnijam

Pieteikties studijām iespējams līdz šī gada 30. jūnijam, sūtot pieteikumu, CV, motivācijas vēstuli un vispārējo vai profesionālo izglītību apliecinoša dokumenta kopiju uz esigaidits@apotheka.lv. Jūlijā notiks pieteikumu izvērtēšana, augustā saziņa ar potenciālajiem kandidātiem, bet septembrī sāksies studijas. Papildu informācija ir pieejama, sazinoties ar Apotheka Personāla daļu pa tālruni +371 67718765 vai rakstot esigaidits@apotheka.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.