Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina pieteikt Latvijas ciemus atpazīstamības zīmes “Viedais Ciems” piešķiršanai

Latvijas lauku reģionu kopienas un ciemi līdz 2021. gada 9. martam ir aicināti pieteikties atpazīstamības zīmes “Viedais Ciems” piešķiršanai. Atpazīstamības zīmes piešķiršana norisinās komunikācijas kampaņas “Mans ciems ir “Viedais Ciems”” ietvarā, vēsta Latvijas Lauku forums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iniciatīva piešķirt atpazīstamības zīmi “Viedais Ciems” Latvijā tiek izsludināta pirmo reizi. Tās mērķis ir atzīt un atbalstīt Latvijas lauku kopienu labās prakses ceļā uz viedumu, daudzinot iedzīvotāju centienus un jau ieviestos risinājums, kas īstenoti, lai veidotu aktīvāku, iesaistošāku kopienas dzīvi un inovatīvus risinājumus esošajiem izaicinājumiem.

Publisko un privāto partnerattiecību biedrības “Zied zeme” vadītāja Linda Cīrule skaidro: “Viedo ciemu koncepts Latvijā kļūst arvien zināmāks, ir vairākas kopienas, kas sevi jau dēvē par viediem ciemiem, ir piemēri arī daudzviet Eiropā, kas rāda, ka iedzīvotāji izvēlas paši uzņemties dažādu iniciatīvu rosināšanu, īstenošanu, lai kopienas infrastruktūra varētu nodrošināt arvien vairāk kopienai nepieciešamo pakalpojumu.”

Kampaņas organizatori ir izstrādājuši kritērijus un vadlīnijas atpazīstamības zīmes piešķiršanai un pulcējuši starpdisciplināru žūriju, kas izvērtēs pieteikumus un paziņos pirmos atpazīstamības zīmes “Viedais Ciems” saņēmējus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apazīstamības zīmes piešķiršanas žūrijas komisijā dalību apstiprinājuši: Valsts prezidenta padomniece informatīvās telpas un digitālās politikas jautājumos Ieva Ilvesa, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārā sekretāre Dace Bluķe, Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Grasbergs, Latvijas Universitātes Telpiskās attīstības plānošanas studiju programmas koordinatore un lektore Gunta Lukstiņa, publisko un privāto partnerattiecību biedrības “Zied zeme” vadītāja Linda Cīrule, biedrības “Latvijas lauku forums” izpilddirektore Anita Seļicka, biedrības “Jūras Zeme” vadītājs Āris Ādlers, biedrības “Pierīgas Partnerība” valdes locekle Alīna Lukjanceva, vides žurnāliste Anitra Tooma, arhitekts, antropologs un pētnieks Matīss Šteinerts, biedrības “NEXT” vadītājs, video projektu producents un līdzdalības eksperts Vilis Brūveris, tehnoloģiju bloga “Kursors.lv” galvenais redaktors Kristaps Skutelis.

Savu ciemu atpazīstamības zīmes piešķiršanai, pirms tam informējot pārējos kopienas dalībniekus, var pieteikt jebkurš kopienas pārstāvis, neatkarīgā no juridiskā statusa. Pieteikumus var iesniegt šeit: https://forms.gle/kikcSNhRUhFz5JZc9

KRITĒRIJI un VADLĪNIJAS atpazīstamības zīmes “Viedais Ciems” piešķiršanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komunikācijas kampaņas iniciatori ir publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied zeme” sadarbībā ar projekta partneriem biedrību “Pierīgas Partnerība” un biedrību “Jūras Zeme”. Kampaņu īsteno “LLF sadarbnīca”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.