Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina piedalīties Pasaules talkā Alūksnē

Pasaules talkas ietvaros, šī gada 24. septembrī no plkst. 11:00 līdz plkst.14:00, ikviens interesents ir aicināts piedalīties vides sakopšanas talkā pie Helēnas pils, Alūksnes ezera krastā, Ozolu ielā 1.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veicinot sakārtotas vides pieejamību sabiedrībai, Pasaules talkas laikā plānots sakopt un attīrīt Alūksnes mežniecības – Helēnas pils ēkas apkārtni, atbrīvot no apauguma pils tuvumā augošos dižozolus un izveidot tiem piekļuvi. Talkas dalībniekiem būs iespēja ne tikai iepazīties ar teritorijas un mežu sakopšanas darbiem, izmēģinot dažādus mežsaimniecības instrumentus, bet arī uzdot interesējošus jautājumus “Ziemeļlatvijas mežsaimnieka” ekspertiem un Alūksnes mežniecības speciālistiem par mežu, tā kopšanu un apsaimniekošanas iespējām.

Pēc kopīga darba būs iespējams baudīt siltu zupu un uzzināt vairāk par mežu nozīmi reģiona vides attīstībai un to ilgtspējīgu apsaimniekošanu, kā arī meža un ezera ekosistēmu mijiedarbību un cilvēka lomu tajā.

Pasaules talkā Alūksnē aicināti pievienoties visi novada iestāžu un uzņēmumu kolektīvi, kā arī jaunieši un citi brīvprātīgie, lai kopīgiem spēkiem sakoptu teritoriju pie Helēnas pils.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikt savu dalību Pasaules talkā Alūksnē var zvanot pa tālruni 29483996 . Par dalību talkā jāinformē līdz līdz šā gada 20. septembrim.

Helēnas pils ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis, ko 19. gadsimta nogalē Alūksnes muižas īpašnieks barons Arnolds fon Fītinghofs cēlis savai vedeklai Helēnai kā vasaras muižu. Šobrīd pils telpās atrodas Ziemeļaustrumu virsmežniecības Alūksnes mežniecība.

Rūpēs par vides ilgtspēju un novada teritoriju mērķtiecīgu pilnveidošanu, talku organizē Alūksnes novada pašvaldība un SIA “Ziemeļlatvijas mežsaimnieks”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.