Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina piedalīties dzīvnieku aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Biedrība “Dzīvnieku brīvība” aicina piedalīties Latvijā vēl nebijušā akcijā “Lapsu tūre”, kuras mērķis ir pievērst sabiedrības un lēmējvaru uzmanību nevajadzīgajām dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās un cīnīties par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: pixabay.com

Lapsu tūres pamatā ir stāsts par četrām lapsām, kuras, lai arī dzimušas sprostos, instinktīvi ilgojas pēc tā, ko viņas nepazīst – pēc brīvības un pilnvērtīgas dzīves dabā. Par spīti mokošajai eksistencei sprostos, lapsas ir saglabājušas dabas doto gudrību un instinktus, un dienā, kad cilvēki vēlas atņemt viņām dzīvību un kažokus, lapsām izdodas izbēgt no zvēraudzētavas. Nonākot brīvībā un sastopot pirmos dzīvnieku draugus, atklājas lapsu interese par pasauli, un katrā no lapsām uzmirdz savs raksturs un personība. Lapsas ir adaptīvi dzīvnieki un tic pārmaiņām, tāpēc nolemj doties tūrē pa Latviju, lai vēstītu par dzīvnieku tiesībām uz dzīvi brīvībā un savu kažoku. Četras lapsas sāk akciju pie četriem sabiedrībā zināmiem cilvēkiem (pirmajiem “lapsu sargiem”), kuri ar viņām iepazīstina savus sekotājus un iesāk akcijas dalībnieku ķēdi pa visu Latviju.

Īsta lapsu izmantošana akcijā nav pieļaujama, tāpēc ceļojošās lapsas būs mīksto rotaļlietu veidolā. Zuze, Miķelis, Rūdis un Rude simbolizēs tūkstošiem lapsu un citu zvēru, kas šobrīd cieš šauros zvēraudzētavu būros.

Lai parādītu, ka Latvijas sabiedrība ir gatava aizstāvēt dzīvniekus, kuri cieš no zvēraudzēšanas nežēlības, ceļojošajām lapsām ir nepieciešams cilvēku atbalsts. Ikviens var darīt daudz lapsu labā – kļūt par lapsas sargu, popularizēt akciju sociālajos tīklos un citos medijos, piedalīties publiskajos “Lapsu tūres” pasākumos. Kļūt par lapsas sargu nozīmē pieteikties uz vienu dienu uzņemt ceļojošo lapsu savā pilsētā, notikumu fiksējot foto vai video formā un pēc tam nogādājot lapsu pie nākamā lapsu sarga. Lapsas savu sargu rokās apceļos pilsētas visos Latvijas reģionos – Kurzemē, Vidzemē, Zemgalē, Sēlijā un Latgalē -, piesaistot arvien jaunus atbalstītājus un vācot parakstus zvēraudzēšanas aizliegumam. “Lapsu tūre” sāksies 5.oktobrī par godu Pasaules dzīvnieku aizsardzības dienai un noslēgsies 19.oktobrī. No 7. līdz 20.septembrim iespējams pieteikties kļūt par lapsas sargu, aizpildot anketu akcijas mājaslapā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.