Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina klientus novados precizēt adreses

Attēlam ilustratīva nozīme

Latvijas Pasts aicina pasta pakalpojumu izmantotājus nomainīt adrešu pierakstus teritorijās, kur administratīvi teritoriālās reformas rezultātā ir notikusi novadu apvienošana, – adrešu pareizu pierakstu iespējams pārbaudīt arī Latvijas Pasta interneta vietnes www.pasts.lv sadaļā Pārbaudīt adresi. Maksimāli precīzs adreses pieraksts palīdz ātrāk apstrādāt sūtījumus, nekavējot kopējos pasta apmaiņas procesus. Savukārt nepareizi norādīts novads nozīmēs sūtījumu vēlāku piegādi gadījumos, ja visas pārējās adreses komponentes – iela, māja/dzīvokļa numurs, pilsēta, pagasts u.tml. – būs uzrakstītas pareizi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Pasts aicina visus pasta pakalpojumu izmantotājus – gan fiziskās, gan juridiskās personas – parūpēties kā par savas, tā arī par savu klientu adrešu korektu pierakstu, ja tajās administratīvi teritoriālās reformas rezultātā mainās attiecīgais novads. Maksimāli precīzs adreses pieraksts palīdz ātrāk apstrādāt un piegādāt sūtījumus, nekavējot kopējos pasta apmaiņas procesus. Savukārt neprecīzs adreses pieraksts paildzina pakalpojuma sniegšanu – piegādi attiecīgajam adresātam – un kavē Latvijas Pasta darbu.

Pareizu adreses pierakstu ar izmaiņām pēc administratīvi teritoriālās reformas iespējams pārbaudīt arī Latvijas Pasta interneta vietnē.

Fiziskām personām ir būtiski pārbaudīt un nomainīt savu adresi, norādot jauno novadu, piemēram, interneta veikalos izveidotajos klienta profilos, un atcerēties par korektu pierakstu, veicot jaunus pasūtījumus citās vietnēs, tajā skaitā, piemēram, abonējot preses izdevumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt juridiskajām personām, kuras izsūta korespondenci tālāk saviem klientiem, nepieciešams sakārtot arī klientu adrešu datubāzi, atjaunojot adrešu pierakstus atbilstoši jaunajām novadu robežām.

Pēc administratīvi teritoriālās reformas Latvijas Pasts turpina piegādāt sūtījumus atbilstoši noteiktajām pasta indeksu teritorijām, kurās nekādas izmaiņas nav veiktas. Pasta pakalpojumu sniegšanas vietu izvietojums atbilstoši spēkā esošajam normatīvajam regulējumam ir piesaistīts mazākajai administratīvajai vienībai – pilsētai vai pagastam, nevis novadam.

Ja adresē precīzi norādītas visas pārējās komponentes, piemēram, iela, dzīvokļa un mājas numurs, māju nosaukums, pagasts, sūtījums ar nepareizi norādītu novadu sasniegs adresātu vēlāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Pasts atgādina, ka, aizpildot sūtījuma adresi, ir jānorāda šāda informācija: adresāta vārds/uzvārds vai juridiskas personas nosaukums, iela, mājas un dzīvokļa numurs vai mājas nosaukums, pilsēta/pagasts, novads, pasta indekss.

Ja sūtījums adresātam ir izsniedzams pret parakstu, svarīgi, lai adresāta vārds un uzvārds būtu norādīts precīzi un saprotami, jo šādā gadījumā tiks pārbaudīta saņēmēja identitāte, lūdzot uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.