Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina izteikt priekšlikumus par izstrādājamo Jaunlaicenes muižas parka ainavu tematisko plānu

Foto: Informatīvā planšete
Alūksnes novada pašvaldība

14. augustā Jaunlaicenes pagastā notika Jaunlaicenes muižas parka ainavu tematiskā plāna izstrādes apspriešana. Priekšlikumus par Jaunlaicenes muižas attīstību pagasta pārvalde aicina iesniegt vēl līdz 7. septembrim. Vēsta Alūksnes novada pašvaldības pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Jaunlaicenes muižas parks, kas atrodas aizsargājamo ainavu apvidus “Veclaicene” teritorijā, ir viens no izcilākajiem muižu parkiem novadā, kas veidots daļēji angļu ainavu parku stilā atpūtai, izziņai, vērošanai, pastaigām, piemiņai.

 Parka ainavu tematiskais plāns būs ilgtermiņa dokuments, lai nodrošinātu parka teritorijas kultūrvēsturiskā mantojuma aizsardzību, saglabāšanu, viengabalainu, mērķtiecīgu attīstību un pārvaldību. Pamatojoties uz izstrādāto dokumentu, varēs meklēt iespējas saņemt finansējumu plānā paredzēto parka attīstības darbību īstenošanai.

 Tematisko plānu izstrādā arhitektūras zinātņu doktore Kristīne  Dreija. Tiekoties ar Jaunlaicenes pagasta iedzīvotājiem, K. Dreija iepazīstināja ar jau sagatavoto dokumenta daļu, kas attiecas uz parka teritoriju izmantojamības plānošanu un darbiem, kas būtu veicami 10 gadu un 50 gadu periodā. Ainavu tematiskā plāna autore arī aicināja iedzīvotājus izteikt savus priekšlikumus parka teritorijas attīstības sakarā. Kā viena no galvenajām izskanēja nepieciešamība pēc izgaismotas ietves parka teritorijā pagasta centrā autoceļa Alūksne-Lucka malā drošai gājēju kustībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 Jaunlaicenes pagasta pārvalde aicina iedzīvotājus iepazīties ar informāciju par tematiskā plāna izstrādi (šeit elektroniski) vai klātienē pagasta pārvaldē un iesniegt priekšlikumus līdz 2020. gada 7. septembrim Jaunlaicenes pagasta pārvaldē vai Jaunlaicenes muižas muzejā, rakstot uz e-pasta adresi jaunlaicene@aluksne.lv vai  jaunlaicenesmuzejs@aluksne.lv.

Informatīvā planšete pdf formātā – https://aluksne.lv/wp-content/uploads/2020/08/A1_Informativa_plansete.pdf

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.