Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina efektīvi izmantot administratīvi teritoriālās reformas iespējas

Attēlam ilustratīva nozīme/ publicitātes

Jūlijā Latvijā ir sākušas darboties jaunizveidotās novadu pašvaldības. Administratīvi teritoriālās reformas laikā daudzviet valstī notikušas būtiskas izmaiņas, kas skar arī bērnu tiesību aizsardzības jomu. Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) aicina pašvaldības un visas atbildīgās iestādes šajā laikā darīt visu iespējamo, lai pārmaiņu procesos netiku skartas bērnu intereses.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VBTAI aicina pašvaldību speciālistus īpašu uzmanību veltīt bāriņtiesu izveides un darbības nodrošināšanas jautājumiem, atbalstot un veicinot iespējami ātrāku jauno bāriņtiesu darbības uzsākšanu, vienlaikus informējot pašvaldības iedzīvotājus par izmaiņām bāriņtiesu darbā (kontaktinformācija, pieņemšanas laiku u.tml.)

VBTAI ir sagatavojusi un nepieciešamības gadījumā turpina papildināt un aktualizēt metodoloģiskās palīdzības resursu, kas īpaši var noderēt šajā pārmaiņu laikā. Tas atrodams inspekcijas mājaslapā, sekojot adresei www.bti.gov.lv/lv/metodiska-palidziba-1.

VBTAI pauž cerību, ka šis laiks ļaus apvienot vislabāko pieredzi no visām jaunajā pašvaldībā apvienotajām pašvaldībām, radot efektīvu un kvalitatīvu bērnu tiesību aizsardzības sistēmu pašvaldībā. Netaupot resursus pašlaik, šī ir lieliska iespēja būtiski uzlabot sociālo pakalpojumu pieejamību un efektivitāti pašvaldībās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.